Wine 7.16 سازگاری بازی های ویندوز را در لینوکس بهبود می بخشد


به طور خلاصه: انجمن Wine نسخه جدیدی از نرم افزار همنام را منتشر کرده است که برای گیمرهایی که از سیستم عامل مبتنی بر لینوکس استفاده می کنند و همچنین برای کنسول Steam Deck از Valve ضروری است. Wine 7.16 شامل رفع بسیاری از اشکالات مربوط به بازی و سایر مسائل است که سازگاری با نرم افزار (و نه فقط بازی) طراحی شده برای اجرا در ویندوز را بهبود می بخشد.

Wine 7.16 شامل رفع اشکالات بسیاری برای نرم افزار طراحی شده برای اجرا در ویندوز است. چندین مشکل در بازی ها نیز برطرف شده است که مطمئنا کاربران لینوکس را خوشحال می کند.

همانطور که توسعه دهندگان در گذشته اشاره می کردند، Wine “یک شبیه ساز” نیست، بلکه یک لایه سازگاری منبع باز برای کاربرانی است که نیاز به اجرای نرم افزار ویندوز بر روی لینوکس و سایر سیستم عامل های مشابه یونیکس دارند.

“ترفند” پشت جادو: Wine API ویندوز را با استفاده از کدهای 100٪ غیر مایکروسافت پیاده سازی می کند، حتی اگر کاربران می توانند فایل های DLL خارجی را ارائه دهند – حتی آنهایی که همراه ویندوز هستند.

نکات برجسته انتشار Wine 7.16 شامل پشتیبانی Wow64 (لایه سازگاری 64 بیتی مایکروسافت برای برنامه های 32 بیتی) در درایور X11، ذخیره سازی جلسه در MSHTML، رفع اشکال regexp Unicode در MSXML، بهبود IME در کنترل ویرایش و «رفع اشکال مختلف» است. لیست کامل اصلاحات واقعاً بزرگ است و کار چندین توسعه دهنده Wine را از نسخه قبلی 7.15 جمع آوری کرده است.

جالب‌ترین رفع باگ‌ها، البته، موارد مربوط به بازی هستند: Wine یک مشکل خرابی با Saint’s Row را حل می‌کند، یک مثبت کاذب برای فناوری ضد تقلب آنلاین Ragnarok Online، باگی که بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را به گذشته تبدیل کرد. فصل اول غیرممکن است و یک اشکال فریز در لانچر Star Citizen.

از ویژگی های Wine می توان به سازگاری با Win64، Win32، Win16 و DOS، پشتیبانی DirectX، چاپ و دیباگر با امکانات کامل اشاره کرد. شراب همچنین جزء ضروری پروتون است، لایه سازگاری که Valve در سیستم عامل کنسول Steam Deck خود (SteamOS) استفاده می کند.منبع