Xbox Live Gold به زودی ارائه بازی های ماهانه Xbox 360 را متوقف می کند


چرا مهم است: به زودی اعضای Xbox Live Gold دیگر عناوین Xbox 360 را به عنوان انتخاب ماهانه مشاهده نخواهند کرد. در حالی که همچنان ایکس باکس وان و بازی های جدیدتر را به این سرویس می آورد، جالب است بدانید که دارندگان ایکس باکس 360 امتیاز قابل توجهی را از دست خواهند داد. به نظر می رسد بازی آنلاین تنها قرعه کشی مشترکان طلایی با 360 باشد.

مایکروسافت در پاییز امسال بازی های Xbox 360 را از Games with Gold حذف می کند. این خبر از طریق ایمیل هایی که در آخر هفته برای مشترکین ارسال می شود منتشر می شود. در این نامه اشاره شده است که مایکروسافت «به حد مجاز رسیده است [its] توانایی آوردن بازی های Xbox 360 به کاتالوگ.”

از اول اکتبر 2022، بازی‌های ماهانه ارائه شده به اعضای Xbox Game Pass Ultimate و Xbox Live Gold از طریق Games with Gold دیگر شامل عناوین Xbox 360 نخواهند بود.

ما به حداکثر توانایی خود برای آوردن بازی های Xbox 360 به کاتالوگ رسیده ایم. با این حال، Games with Gold همچنان شامل عناوین هیجان‌انگیز Xbox One و پس‌اندازهای انحصاری در هر ماه می‌شود.”

مایکروسافت تاکید کرد که این تغییر روی بازی‌هایی که در مهلت مقرر دانلود می‌شوند، تاثیری نخواهد داشت. همه بازی‌های XB360 که بازیکنان قبل از اول اکتبر از آنها استفاده می‌کنند، حتی اگر اشتراک طلایی Xbox Live خود را لغو کنند، در حساب Xbox خود باقی می‌مانند. مایکروسافت طبق معمول هر ماه به اضافه کردن عناوین Xbox One ادامه خواهد داد.

ممکن است مایکروسافت در تلاش باشد تا مشتریان را به ارتقا به Xbox One یا Series X|S تشویق کند و آنها را به اشتراک Game Pass Ultimate سوق دهد. این شرکت سال گذشته با تغییر نام Xbox Live به “شبکه Xbox” شروع به حذف تدریجی نام تجاری Live کرد. با این حال، Xbox 360 با Game Pass ناسازگار است، بنابراین مایکروسافت نمی تواند Live Gold را متوقف کند.

همانطور که از بازخوردی که سونی در مورد تعطیل کردن فروشگاه‌های پلی‌استیشن 3 و PSP دریافت کرد، طرفداران با مهربانی به تعطیلی سرویس‌های قدیمی‌شان توجه نمی‌کنند. از آنجایی که طلا تنها راه برای دارندگان 360 برای بازی آنلاین باقی می ماند، مایکروسافت احتمالاً آن را برای مدتی حفظ خواهد کرد.

اعتبار تصویر: تام وایتهد

منبع