YouTube پخش زنده AV1 را برای بهبود کیفیت ویدیو به نسخه بتا می آورد

تفاوت کارایی با AV1 فاحش است. تحت H.264، یک پخش جریانی 1080p 60 فریم در ثانیه حداقل به نرخ بیت 8 مگابیت در ثانیه برای کیفیت تصویر خوب نیاز دارد. EposVox گفت 8 مگابیت در ثانیه نقطه شیرین AV1 برای استریم های 1440p 60 فریم بر ثانیه است و استریمرها می توانند با سرعت 4 تا 6 مگابیت در ثانیه از بین بروند. او فقط 4 مگابیت در ثانیه برای 1080p 60 فریم بر ثانیه و 10-15 مگابیت در ثانیه برای جریان های 4K 60 فریم در ثانیه را پیشنهاد می کند.

از زمان معرفی در سال 2018، کدک AV1 به دلیل افزایش کارایی در مقایسه با H.264 یا VP9 و عدم نیاز به مجوز، به طور پیوسته مورد حمایت قرار گرفته است. اکثر سخت افزارهای مدرن می توانند AV1 را رمزگشایی کنند و نسل جدید کارت های گرافیک سال گذشته اینتل، AMD و Nvidia از رمزگذاری به AV1 پشتیبانی می کنند.

YouTube اخیراً پشتیبانی از RTMP+ (RTMP پیشرفته) را اضافه کرده است که امکان پخش زنده AV1، VP9 و HEVC را فراهم می‌کند. علاوه بر این، OBS 29.1 آینده اجازه پخش زنده AV1 را می دهد و EpoxVox یک ساخت پیش نمایش به دست آورد.

چرا مهم است: از آنجایی که سخت افزار و نرم افزار بیشتری برای رمزگذاری AV1 پشتیبانی می کنند، به نظر می رسد کدک ویدیویی موفق به H.264 به عنوان استاندارد ترجیحی شود. مرحله دیگری در انتقال نزدیک می شود زیرا YouTube برای پشتیبانی از AV1 برای پخش زنده آماده می شود. یک YouTuber برجسته اخیراً پس از دسترسی به آخرین نسخه بتا OBS، برداشت های اولیه را ارائه کرده است.

بخونید:  Project Cars 1 و 2 قبل از خروج از قفسه‌های فروشگاه‌های دیجیتال در پاییز امسال، تخفیف‌های عمیقی دریافت می‌کنند

روز دوشنبه، پخش‌کننده EposVox جزئیات اولیه را در مورد اینکه چگونه YouTube به زودی به رمزگذاری AV1 برای پخش زنده اجازه می‌دهد و امکان پخش جریانی 4K 60 فریم در ثانیه را می‌دهد، ارائه کرد. خلاصه شامل پیشنهاداتی برای نرخ بیت خوب در هر وضوح و نرخ فریم است.

این اعداد مطلق نیستند. آنها فقط یک توصیه پخش کننده برای متعادل کردن کیفیت تصویر با استفاده از پهنای باند هستند. تعادل مناسب احتمالاً به میزان سرعت و حرکت هر بازی بستگی دارد. برخی از کاربران می‌توانند پایین‌تر بروند، زیرا EposVox به یک جریان تصویر مناسب Halo Infinite در 1440p 60 فریم بر ثانیه و تنها با سرعت 500Kbps دست یافت.

متأسفانه، OBS تاریخ انتشاری را برای ساخت جدید مشخص نکرده است، اما EposVox می گوید که نزدیک است. او قصد دارد قابلیت‌های استریم AV1 Discord را در ویدیوی آینده آزمایش کند.منبع

هنگامی که OBS 29.1 به صورت عمومی راه اندازی می شود، کاربران می توانند با رفتن به تنظیمات > جریان و انتخاب «YouTube – RTMPS» از منوی کشویی به AV1 تغییر وضعیت دهند. سپس به Output > Encoder بروید و QuickSync AV1 را از لیست کشویی انتخاب کنید.

مانع اصلی برای پذیرش AV1 دریافت پشتیبانی نرم افزاری از سرویس های محبوب مختلف است. Twitch هنوز وجود ندارد، HandBrake در پایان سال گذشته پشتیبانی اضافه کرد، Discord در حال حاضر به مشترکین Nitro با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 اجازه می‌دهد در AV1 پخش جریانی داشته باشند، و YouTube برای مدتی ویدیوهای از پیش ضبط شده AV1 را مجاز کرده است.

بخونید:  مراکز داده مایکروسافت در سراسر جهان با کمبود ظرفیت و منابع مواجه هستند