استیو وزنیاک ایلان ماسک و تسلا را به دلیل دزدی از او به شدت مورد انتقاد قرار داد.

وزنیاک به خودروی تسلا اشاره می‌کرد که در سال 2016 ارتقاء داد – زمانی که تسلا برای اولین بار رانندگی خودکار کامل (FSD) را به صورت بتا ارائه کرد – پس از اینکه ماسک گفت این خودرو می‌تواند تا پایان همان سال در سراسر کشور رانندگی کند.

چه اتفاقی افتاده؟ نظر مردم درباره ایلان ماسک بین کسانی که او را دوست دارند و کسانی که از میلیاردر متنفر هستند تقسیم می شود. به نظر می رسد که استیو وزنیاک به اردوگاه دوم نزدیک تر است. یکی از بنیانگذاران اپل گفت که ماسک و تسلا به دلیل ادعاهای نادرست در مورد فناوری خودران شرکت خودروهای الکتریکی، پول خانواده او را سرقت کردند. وزنیاک گفت: وقتی به ایلان ماسک و تسلا نگاه می کنید، صداقت زیادی از بین می رود.

وزنیاک با تاکید بر اینکه او این را چیز بدی می‌داند، افزود: “بسیاری از مردم آنها را هرچه بگویند دنبال می‌کنند و از حد قضاوت شدن فراتر می‌روند. بسیاری از فرقه‌ها چنین هستند.”

در سال 2018، تسلا یک دادخواست دسته جمعی را که توسط مشتریانی که ادعا می کردند سیستم کمک راننده نیمه مستقل آن “اساسا غیرقابل استفاده و خطرناک است” حل و فصل کرد.

منبع

وزنیاک در مصاحبه‌ای در روز پنج‌شنبه در CNBC Squawk Box به اندرو راس سورکین گفت که ماسک شباهت‌های زیادی با دوست فقیدش و هم بنیان‌گذار اپل، استیو جابز دارد، اگرچه او معتقد نیست که رئیس تسلا در زمانی که جابز را در نظر می‌گیرد، هم سطح است. به کارآفرینی می رسد. وزنیاک گفت: “من آنها را در دسته ای قرار می دهم که توانایی برقراری ارتباط دارند و می خواهند به عنوان فرد مهم دیده شوند و مانند رهبر فرقه باشند.”