اولین ارتقای «Moment» ویندوز 11 ممکن است در ماه اکتبر ارائه شود

از زمان ویندوز 98، مایکروسافت شروع به انتشار به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل از طریق اینترنت، بهبود عملکرد، رفع اشکال‌ها یا افزودن ویژگی‌های جدید کرد. با شروع ویندوز XP، مایکروسافت همچنین دارای “پک های خدمات” بود که تعداد زیادی از این به روز رسانی ها و تغییرات کوچکتر را جمع آوری می کرد و آنها را در یک به روز رسانی بزرگ جمع می کرد.

در 25 سال گذشته، مایکروسافت روشی ساده (و گاهی کثیف) برای به روز رسانی ویندوز و میلیون ها نفری که در سراسر جهان به سیستم عامل متکی هستند، داشته است.

انتظار می رود که مایکروسافت به زودی آپدیت “22H2” ویندوز 11 را منتشر کند و ویژگی های زیادی را اضافه کند که ممکن است برای کاربران جالب باشد. یکی از افشاگران معروف مایکروسافت، Albacore، اخیراً در مورد یک ویژگی آینده که انتظار می‌رود همراه با به‌روزرسانی 22H2 وارد شود، توییت کرد. این ویژگی “Moment” نام دارد و انتظار می رود روش جدیدی برای انتشار ویژگی های جدید در ویندوز باشد.

مایکروسافت رسماً Moments را اعلام نکرده است، و با گسترش، تأیید نکرده است که هر چند وقت یک‌بار اینها می‌آیند، یا اینکه آیا می‌توانند به‌روزرسانی‌های دوسالانه را جایگزین کنند. باید جالب باشد که ببینیم چگونه این به‌روزرسانی‌ها با «بسته‌های تجربه» جدید مایکروسافت که در ماه فوریه به آن‌ها اشاره کرده‌اند، یا به معنای واقعی کلمه همان برنامه‌ها هستند، چه رسد به اضافات خوبی که با PowerToys ایجاد می‌کنند، اگرچه اینها را نیز می‌توان دید. به عنوان نیمی از تعهدات برای افزودن کامل این ویژگی ها به تجربه استاندارد ویندوز.

منبع