اکتیویژن در یک جنگ صلیبی توقف و دست کشیدن در برابر صحنه مود بازی های قدیمی Call of Duty

یک هفته پس از تهدید SM2، Activision به مصاف X Labs رفت. این تیم مسئول ایجاد برخی از مولفه های مشتری و سرور سفارشی برای بازی های کلاسیک COD، از جمله Modern Warfare 2، Ghosts و Advanced Warfare بود. مشتریان به روز شده به طرفداران COD جدید و قدیمی این شانس را می دهند که با ویژگی های جدید و بهبود کیفیت زندگی بازی کنند، در حالی که روشی برای دسترسی به جامعه بازی COD ارائه می دهند به گونه ای که در مقایسه با نسخه های رسمی از دست هکرها و متقلبان ایمن تر تلقی می شود. .

با این حال، حتی پس از سال‌ها و چندین تکرار جدید از این سری، Activision همچنان به شدت از مالکیت معنوی خود دفاع می‌کند، زمانی که تلاش‌های اصلاح‌کننده سعی می‌کنند فراتر از به‌روزرسانی‌های گرافیکی ساده یا اصلاحات سازگاری بروند. نمونه موردی: شرکت مستقر در سانتا مونیکا به تازگی دو پروژه مودینگ امیدوارکننده را برای COD: Modern Warfare 2 و سایر بازی‌های منتشر شده بیش از ده سال پیش تعطیل کرده است.

سایت رسمی از بین رفته است (با وجود اینکه در آرشیو اینترنت ذخیره شده است)، و کانال رسمی Discord نیز بسته شده است. طرفداران COD و گیمرها هنوز هم می توانند ببینند که پروژه SM2 چه هدفی را دنبال می کرد، زیرا کانال رسمی یوتیوب هنوز با برخی ویدیوهای طولانی همراه است که سلاح ها، گیم پلی و گرافیک ارتقا یافته MW2 را نشان می دهد.

در متن: Call of Duty یکی از موفق ترین سری های بازی است که تاکنون صدها میلیون نسخه از آن برای رایانه های شخصی و چندین نسل کنسول فروخته شده است. ناشر Activision با انتشار هر سال یک بازی جدید با خوشحالی این محبوبیت را دوش می‌کشد، در حالی که به جامعه مودینگ فرصتی می‌دهد تا سال‌ها پس از پایان یافتن پشتیبانی رسمی از عناوین قدیمی‌تر، «بازخوانی» کرده و به پشتیبانی خود ادامه دهد.

بخونید:  نقطه شیرین حافظه AMD Ryzen 7000 DDR5-6000 خواهد بود

امروز، یکی از اعضای تیم نامه ای از طرف انتشارات Activision در رابطه با پروژه sm² دریافت کرد. ما از این دستور پیروی می کنیم و همه عملیات را برای همیشه تعطیل می کنیم. با تشکر از همه شما برای حمایت شما در طول 2 سال گذشته.

– sm² (@sm2game) 17 مه 2023

X Labs “تنها راه امن برای بازی” عناوین قدیمی Call of Duty به صورت آنلاین بود، پخش کننده ModernWarzone متذکر شدو اکنون این فرصت نیز از بین رفته است. با این حال، در مقایسه با SM2، به نظر می رسد که پرونده X Labs شامل فعالیت های دزدی دریایی واقعی مانند ارائه دانلودهای تورنت برای فایل های بازی است. در مورد جنگ صلیبی ضد مودینگ اکتیویژن بلیزارد، ناشر همچنان می‌تواند تصمیم بگیرد پلوتونیوم و سرورهای سفارشی‌اش را برای عناوین قدیمی‌تر Call of Duty دنبال کند.

منبع

با این حال، این شرکت بزرگ حتی فرصت انتشار اولین نسخه عمومی خود را نداشت، زیرا وکلای انتشارات Activision ابتدا با یکی از اعضای تیم SM2 با نامه توقف و توقف تماس گرفتند. این تیم گفت که به طور موثر از دستور قانونی پیروی می کند خاموش شدن تمام عملیات مربوط به SM2.