به نظر می رسد که برنامه Notepad ویندوز 11 در حال دریافت برگه های سبک مرورگر است

غیرمعمول به نظر می رسد که کارمند توییت را زمانی که یک هشدار بزرگ روی تصویر وجود داشت که محرمانه بودن آن و عدم بحث در مورد ویژگی ها یا گرفتن اسکرین شات وجود دارد پست کرده است، که می تواند توضیح دهد که چرا توییت به سرعت حذف شده است.

همانند سایر برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد چندین فایل را در یک پنجره باز کنند و می‌توانند با کلیک کردن بر روی برگه در بالای صفحه، بین هر کدام بپرند.

با توجه به اینکه اکنون برگه هایی در File Explorer و Notepad موجود است که ظاهراً آنها را دریافت می کنند، به نظر می رسد که مایکروسافت به آرامی این ویژگی را به چندین برنامه ویندوز à la Sets اضافه می کند. از دیدن تب های بیشتر در برنامه های ویندوز 11 در ماه های آینده تعجب نکنید.منبع

این افشاگری توسط یکی از مدیران ارشد محصول مایکروسافت انجام شده است که عکسی از یک دفترچه یادداشت به روز شده با تب ها را در توییتر منتشر کرده است، همراه با پیامی که در آن نوشته شده بود: “Notepad در ویندوز 11 اکنون دارای برگه است!” همچنین یک ایموجی بلندگو برای تاکید وجود داشت.

این اولین ابزار طولانی مدت ویندوز نخواهد بود که مایکروسافت با تب ها بهبود داده است. پس از سال ها درخواست کاربران، آنها به عنوان بخشی از به روز رسانی ویندوز 11 نسخه 22H2 به Windows File Explorer معرفی شدند.

چه اتفاقی افتاده؟ برنامه Notepad ویندوز مدت زیادی است که وجود داشته است، اما بین راه اندازی ویندوز 95 و طراحی مجدد آن در ویندوز 11 به روز رسانی های کمی دیده شده است. طبق آنچه به نظر می رسد یک اعلامیه تصادفی توسط یکی از کارمندان مایکروسافت باشد، نسخه ویندوز 11 دریافت یک ویژگی جدید: برگه های سبک مرورگر.

بخونید:  مقایسه مصرف برق پخش کننده رسانه پخش جریانی

به نظر می‌رسد که ویژگی تب‌ها برای Notepad هنوز در مرحله آزمایش اولیه است و پس از اعلام رسمی آینده، ابتدا برای Windows Insiders عرضه خواهد شد.

مایکروسافت قبلاً با افزودن تب به چندین برنامه ویندوز آزمایش کرده است. در کنفرانس Build خود در سال 2018، این شرکت قابلیتی به نام Sets را معرفی کرد که اساساً برای هر برنامه در ویندوز 10 تب بود. Windows Insiders باید Sets را آزمایش کند، اما بازخوردها منجر به لغو این ویژگی شد و هرگز به نسخه کامل ارائه نشد. سیستم عامل