توییتر و ایلان ماسک توهین‌ها و اتهامات بیشتری به یکدیگر می‌زنند

توییتر قبلاً یک «شلنگ آتش‌نشانی» از داده‌های خام متشکل از هر توییتی که هر روز پست می‌شود در دسترس ماسک قرار داده بود. او سپس ادعا کرد که توییتر روی تعداد جستجوهایی که تیمش می‌توانست روی داده‌ها انجام دهد یک سقف مصنوعی گذاشته است، اما واقعیت این بود که به محدودیت ماهانه 100000 جستجو رسیده است، بنابراین توییتر سقف را به 10 میلیون افزایش داد. که باز هم ماسک را راضی نکرد.

ماسک تعداد حساب‌های جعلی در توییتر را به‌عنوان موضوع اصلی اختلاف ذکر کرده بود. ثروتمندترین مرد جهان پیش از این ادعا کرده بود که ادعای خودداری توییتر از افشای شماره ربات ها، نقض بااهمیت قرارداد است و به او اجازه می دهد از پرداخت هزینه جدایی یک میلیارد دلاری خودداری کند.

چه اتفاقی افتاده؟ آخرین تحول در جدال الون ماسک و توییتر باعث شده است که این پلتفرم پرونده ای را در SEC ایجاد کند که ادعاهای ماسک را که در حق خود برای عقب نشینی از خرید 44 میلیارد دلاری بود، رد می کند. توییتر می گوید متعهد است که این معامله را با قیمت توافق شده 54.20 دلار به ازای هر سهم (قیمت فعلی 41.06 دلار) تکمیل کند و قصد دارد اقدامات قانونی را برای اجبار ماسک به خرید دنبال کند.

توییتر ادعا می کند کمتر از 5 درصد از حساب های موجود در این سایت جعلی هستند. با این حال، تیم ماسک می‌گوید حداقل 10 درصد از کاربران فعال روزانه که تبلیغات را مشاهده می‌کنند، معتبر نیستند و توییتر در تلاش است این رقم را پنهان کند. یک پرونده حقوقی اخیر ادعا می کند که توییتر تعداد کل کاربران خود را که تبلیغات می بینند پنهان کرده است. به نوشته نیویورک تایمز، این شرکت در پاسخ گفت که ماسک در تلاش است “داده های دریافتی از توییتر را برای حمایت از نتیجه گیری های وحشیانه تحریف کند” و داده های آن دقیق است.

وکلای ماسک ادعا می کنند که با استفاده از ابزاری به نام Botometer که توسط دانشگاه ایندیانا برای اندازه گیری حساب های غیر معتبر طراحی شده است، تحلیلگران دریافتند که توییتر در مورد تعداد جعلی ها در این پلت فرم دروغ می گوید. این اتهامات را رد می کند.

زمانی که توییتر از ماسک به دلیل کناره گیری او از قرارداد شکایت کرد، گفت که او با این روند مانند یک «شوخی مفصل» رفتار کرده است. برخی از میم‌هایی که ماسک برای تمسخر وضعیت استفاده می‌کرد، از جمله یکی از موارد مورد علاقه اینترنتی چاک نوریس، در پرونده به عنوان مدرک استفاده شد.

فایننشال تایمز می نویسد که توییتر “مایل است وارد جنگ شود” در صورتی که برای تکمیل توافق به آن نیاز است، و اضافه کرد که پاراگ آگراوال، مدیرعامل این شرکت “در داخل تهاجمی تر بوده است.”

توییتر در سه ماهه دوم درآمد خود را از دست داد، چیزی که علت آن را آشفتگی ناشی از اقدامات ماسک دانست.

منبع

توییتر گفت: «ادعاهای متقابل داستانی ساخته شده برای دعوی قضایی است که با شواهد و عقل سلیم در تناقض است. ماسک بازنمایی‌هایی را ابداع می‌کند که توییتر هرگز انجام نداده است و سپس سعی می‌کند به طور انتخابی از داده‌های محرمانه گسترده‌ای که توییتر در اختیار او قرار می‌دهد برای تجسم نقض آن بازنمایی‌های ادعا شده استفاده کند.

تیم حقوقی ماسک نوشت: «توئیتر به عنوان بخشی از طرح خود برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد چشم‌انداز شرکت، تعداد حساب‌های نادرست و هرزنامه را در پلتفرم خود به اشتباه شمارش می‌کرد. افشاگری‌های توییتر به آرامی آشکار شد و توییتر دیوانه‌وار دروازه‌های اطلاعات را در تلاشی ناامیدکننده برای جلوگیری از افشای تقلب توسط طرف‌های ماسک می‌بندد.

توییتر در اولین نبرد در پرونده حقوقی ماه گذشته پیروز شد، زمانی که قاضی با پیگیری سریع محاکمه موافقت کرد. این تنها پنج روز طول خواهد کشید و در ماه اکتبر به جای سال آینده، زمانی که اردوگاه ماسک می خواست آغاز شود، آغاز می شود.