دوربین ZV-E1 سونی، تولیدکنندگان محتوا با ویژگی‌های هوش مصنوعی را هدف قرار می‌دهد

با شروع قیمت 2200 دلار، دوربین 12.1 مگاپیکسلی دارای یک واحد پردازش AI اختصاصی و همان ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی موجود در Alpha 7R V با قیمت 3900 دلار است. این فناوری می تواند به ولاگرها و سایر تولیدکنندگان محتوا که به تنهایی کار می کنند کمک کند تا عکس ها و ویدیوهایی با ظاهری روان و پایدار بگیرند. که معمولا به تیم نیاز دارند.

با استفاده از داده‌های فرم سوژه، پردازنده می‌تواند چهره‌ها، ژست‌ها و سایر ویژگی‌های انسان را برای ردیابی، پایداری و فوکوس بهتر تشخیص دهد، حتی زمانی که سوژه‌ها به دور از دوربین قرار دارند. برای مثال، می‌تواند قسمت‌های بدن فردی را که روبه‌رو است تشخیص دهد و آماده شود تا تصویر را به محض چرخش روی صورت، فوکوس کند.

چیزی که باید منتظرش بود: پرچمدار جدید سری دوربین های هدفمند ولاگر سونی از هوش مصنوعی برای خودکارسازی برخی وظایف استفاده می کند و به سازندگان محتوای انفرادی اجازه می دهد کارهایی را انجام دهند که معمولاً به یک گروه دوربین نیاز دارند. ZV-E1 همچنین ادعا می‌کند که کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین لنز قابل تعویض فول فریم جهان است که انتظار دارد ولاگرها قابلیت حمل جایزه را دریافت کنند.

بررسی Verge (در بالا) ویژگی‌های هوش مصنوعی ZV-E1 را ستوده است، و مزیت دوربین را نسبت به iPhone 14 Pro هنگام تمرکز بر افراد نشان می‌دهد. همچنین نشان داد که چگونه محصول سونی نور را واقعی‌تر از اپل به تصویر می‌کشد، اگرچه این گوشی هوشمند می‌تواند با بهبود نحوه کنترل سایه‌ها به آن برسد. با این حال، The Verge از روش های قاب بندی خودکار هر دو شرکت انتقاد کرد.

بخونید:  کدهای QR در سال 1994 به عنوان راهی برای ردیابی اختراع شدند؟

سونی اخیراً از ZV-E1، پرچمدار سری ZV خود با محوریت ولاگر، رونمایی کرده است. در ماه می، دوربین فول فریم با لنزهای قابل تعویض باید طیف گسترده ای از ویژگی های عکاسی قدرتمند را در یک بسته کوچک به کاربران ارائه دهد.

آخرین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در حالی که دوربین آینده سونی ویدیوهای 4K 60 هرتزی را از جعبه خارج می کند، به روز رسانی آینده امکان ضبط 120 هرتز را فراهم می کند.منبع

سونی نگفته است که هوش مصنوعی خط ZV روی چه چیزی آموزش دیده است، بنابراین مشخص نیست که چگونه این ویژگی ها بر خروجی دوربین تاثیر می گذارد. سامسونگ اخیراً زمانی که آزمایش‌کنندگان به دوربین مجهز به هوش مصنوعی در گلکسی اس 23 مشکوک شدند که از تصاویر عمومی ماه هنگام زوم کردن روی آن استفاده می‌کند، مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، هوش مصنوعی ممکن است بر اجسام دیگر تأثیر متفاوتی نسبت به چیزهایی به عنوان یکپارچه مانند ماه بگذارد.

این قابلیت برای عکس‌ها و ویدیوهای ثابت کار می‌کند، و بلاگرها را آزاد می‌کند تا روی سایر بخش‌های فرآیند خلاقیت تمرکز کنند. همچنین می‌تواند سوژه‌های دیگری مانند هواپیما، پرندگان، حشرات و ماشین‌ها را شناسایی و ردیابی کند. علاوه بر این، هوش مصنوعی می‌تواند جهت میکروفون دوربین را به سمت سوژه‌هایی که می‌بیند تغییر دهد و دریافت صدا را بهینه کند.

بزرگترین ضربه های خروجی در برابر ZV-E1 شامل فیلمبرداری عمودی و نرم افزار انتقال عکس سونی است. گرفتن ویدیوی عمودی در آیفون آسان‌تر است و برنامه همراه سونی در iOS در حال حاضر نظرات کمی از کاربران دارد. علاوه بر این، Alpha 7C ارزان‌تر ممکن است برای بسیاری از کاربران یک دوربین فول فریم سطح پایه خوب باشد. چند صد دلار اضافی برای ZV-E1 عمدتاً صرف عملکرد هوش مصنوعی آن می شود.

بخونید:  سامسونگ ویژگی گوشی هوشمندی را آزمایش می کند که داده های شما را از تعمیرگاه ها پنهان می کند