سگ ربات نینجا حامل موشک انداز روسیه احتمالاً از علی بابا خریداری شده است

در حالی که توضیحات کمی نگران کننده به نظر می رسد، The Drive کمی حفاری انجام داد و متوجه شد که سگ به طرز مشکوکی شبیه UnitreeYushuTechnologyDog متعلق به Unitree Robotic است که از بازار چین Alibaba با قیمت کمتر از 2700 دلار در دسترس است. این احتمالاً توضیح می دهد که چرا مانند یک نینجا لباس پوشیده است: برای پنهان کردن منشأ خود به جای ترساندن / گیج کردن دشمنان یا ارام کردن آنها به یک احساس امنیت کاذب. برای مقایسه، Spot حدود 75000 دلار قیمت دارد.

یک سگ ربات دیگر، این سگ از Ghost Robotics، حامل یک تفنگ بدون سرنشین خاص یا SPUR بود که در کنوانسیون سالانه اصلی انجمن ارتش ایالات متحده در واشنگتن دی سی در اکتبر گذشته به نمایش درآمد. آن ماشین خاص (در بالا) بسیار ترسناک تر از سگ نینجا به نظر می رسید.

منبع

“https://t.co/ZuyA2kIzDX

— راب لی (@RALee85) 15 آگوست 2022

با فرض اینکه این واقعاً یکی از مدل‌های Unitree است، و مطمئناً اینطور به نظر می‌رسد، به این معنی است که این سگ توسط سازنده روسی که آن را نشان می‌دهد تولید نشده است – علاوه بر اینکه یک موشک‌انداز را به پشت می‌کوبند – و مطمئناً برای استفاده در یک سگ طراحی نشده است. سناریوی نظامی بعید است که این چیز در یک منطقه جنگی، حتی با لباس نینجا، مدت زیادی دوام بیاورد.

WTF؟! روسیه از سگ رباتیکی رونمایی کرد که یک موشک انداز ضد تانک را بر پشت خود حمل می کند. در حالی که چنین ساخته ای مفاهیم ترسناک و به سبک Black Mirror زیادی دارد، به نظر می رسد کمی بیشتر از یک ماشین 2700 دلاری قابل خرید از علی بابا باشد، یک RPG حمل می کند که ممکن است نتواند به خوبی شلیک کند (یا اصلاً) و لباسی شبیه به لباس دارد. یک سگ نینجا، به دلایلی.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نمایشگاه تسلیحاتی «ارتش 2022» روسیه را که تا 22 اوت در پارک پاتریوت در کوبینکا، درست خارج از مسکو ادامه دارد، افتتاح کرد. در میان بسیاری از سلاح‌های نظامی، وسایل نقلیه و سایر لوازم جانبی به نمایش درآمده، M-81 بود، یک ربات چهارپای سگ مانند شبیه به Spot معروف Boston Dynamics، با این تفاوت که یک RPG-26 را بر پشت خود حمل می‌کند و لباس نینجا-یورویی به تن دارد. .

همچنین این سوال وجود دارد که ربات چقدر با سلاح کار می کند. ممکن است بتواند پرتابگر راکت ضد تانک RPG-26 را حمل کند، اما اینکه آیا می‌تواند هدف قرار بگیرد یا ضربه شلیک را تحمل کند، با وجود پس زدن نسبتاً خفیف، موضوع دیگری است.

سازندگان می گویند: “این نمونه ای از سیستم روباتیک M-81 است که می تواند تیراندازی هدفمند و حمل سلاح را انجام دهد و برای اهداف غیرنظامی می تواند در منطقه اضطراری برای شناسایی، عبور از آوار و تحویل دارو استفاده شود.”

به نظر می رسد ربات سگ های Unitree برای این نوع چیزها محبوب هستند. مخترع روسی الاصل، الکساندر آتامانوف، ماه گذشته یکی را با یک مسلسل به پشت خود نشان داد.

خبرگزاری روسی RIA Novosti ویدئویی از فرورفتن و درازکشیدن M-81 در نمایشگاه منتشر کرد که اگر یک سلاح کشتار جمعی را دور نمی‌کشید، بسیار زیبا بود.