کمیسیون اتحادیه اروپا TikTok را به دلیل ترس از امنیت سایبری از دستگاه های کارمندان ممنوع می کند

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی مستقل از لحاظ سیاسی اتحادیه اروپا که مسئول تهیه طرح‌های پیشنهادی برای قوانین جدید اروپایی است، ممنوعیت TikTok را بر روی دستگاه‌های مربوط به کار و دستگاه‌های شخصی کارکنان در صورتی که برنامه‌های مربوط به کار نصب کرده باشند، اجرا کرده است.

مانند همه شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، TikTok نیز با مقررات دیجیتالی جدید اتحادیه اروپا در رابطه با محتوای غیرقانونی و مضر و همچنین قوانین سخت‌تر حفظ حریم خصوصی داده‌ها سر و کار دارد.

ما همچنان به ارتقای رویکرد خود برای امنیت داده ادامه می دهیم – ایجاد سه مرکز داده در اروپا برای ذخیره داده های کاربر به صورت محلی. کاهش بیشتر دسترسی کارکنان به داده ها؛ و به حداقل رساندن جریان داده در خارج از اروپا.

– کارولین گریر (@CarolineGreer) 23 فوریه 2023

سونیا گوسپودینوا، سخنگوی کمیسیون، گفت: «هدف این اقدام محافظت از کمیسیون در برابر تهدیدات و اقدامات امنیت سایبری است که ممکن است برای حملات سایبری علیه محیط شرکتی کمیسیون مورد سوء استفاده قرار گیرد.

TikTok سال‌ها است که به دلیل شیوه‌های جمع‌آوری داده‌ها و روابط ادعایی ByteDance با دولت چین مورد بررسی قرار گرفته است. استیو هافمن، مدیر عامل ردیت، در سال 2020 آن را «جاسوس افزار» و «اساساً انگلی» نامید. ترامپ زمانی که بر سر کار بود سعی کرد این برنامه را به طور کامل ممنوع کند و اخیراً، کمیسیونر FCC از گوگل و اپل خواست تا TikTok را از فروشگاه های خود حذف کنند. سناتورها خواستار ممنوعیت کامل این برنامه شده‌اند و مدیر اف‌بی‌آی گفت این اپلیکیشن بهترین ابزار جاسوسی چین است. جای تعجب نیست که TikTok سال گذشته از دستگاه های دولت فدرال ایالات متحده ممنوع شد.

بخونید:  نظرات، مزایا و معایب Intel Core i5-12400F

رویترز گزارش می‌دهد که کارکنان شورای اتحادیه اروپا که نمایندگان کشورهای عضو را برای تعیین اولویت‌های سیاستی گرد هم می‌آورد، باید TikTok را از تلفن‌های خود حذف کنند.

منبع