گوگل و مایکروسافت انرژی بیشتری می خرند تا مراکز داده خود را سبزتر کنند

مایکروسافت هیچ اطلاعاتی در مورد تامین کنندگان انرژی جدید در ایرلند ارائه نکرده است، اما طبق منابع دیگر، قرارداد جدید شامل Statkraft (نروژ) و Energia Group (ایرلند) است. انرژی تجدیدپذیر از ترکیبی از نیروگاه های بادی و خورشیدی به دست می آید و مایکروسافت قصد دارد تا سال 2025 مراکز داده ایرلند خود را 100 درصد بدون کربن کند. پیش از این، ردموند قراردادی 20 ساله با شرکت AES امضا کرده بود تا مراکز داده مستقر در کالیفرنیا خود را در این زمینه راه اندازی کند. منابع تجدید پذیر.منبع

گوگل اخیرا یک قرارداد خرید برق جدید (PPA) با Engie، یک شرکت تاسیساتی مستقر در فرانسه، برای دریافت 100 مگاوات انرژی تجدیدپذیر از یک مزرعه بادی دریایی در اسکاتلند اعلام کرد. نیروی جدید برای حفظ فعالیت‌های Mountain View در بریتانیا استفاده می‌شود و این شرکت را به یک سازمان بدون کربن – حداقل در اروپا – نزدیک‌تر می‌کند.

تصویر بزرگ: گوگل و مایکروسافت دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های متمرکز بر فضای ابری در جهان هستند که همیشه برای به دست آوردن مشتریان بیشتر در فضای سازمانی رقابت می‌کنند. با این حال، یک چیز وجود دارد که این دو شرکت بر سر آن توافق دارند: نیاز به تغییر اساسی تأثیرات زیست‌محیطی که مراکز داده همیشه در حال رشد آنها بر جهان می‌گذارند.

بریتین گفت که گوگل نیز نگرانی های مشابهی دارد و معتقد است که فناوری با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خود و کمک به دیگران در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نقش مهمی در حل مشکل انرژی ایفا خواهد کرد. پیش از این، گوگل با SoftBank/SB Energy قراردادی برای دریافت 900 مگاوات انرژی خورشیدی برای مرکز تاریخ در تگزاس منعقد کرده بود.

بخونید:  ناوگان کوچکی از ربات‌اکسی‌های کروز خیابان‌های سانفرانسیزو را بدون هیچ دلیل مشخصی مسدود کردند
مسیر کسب و کار ابری پایدارتر از نظر زیست محیطی با توافقنامه های جدید برای دسترسی به منابع تجدیدپذیر انرژی پاک هموار شده است. هر دو گوگل و مایکروسافت در واقع مشغول خرید انرژی پاک جدید برای فعالیت های اروپایی خود هستند، با هدف کلی این که تنها در چند سال آینده کاملاً “بدون کربن” شوند.

گوگل قصد دارد تا سال 2030 از منابع انرژی تجدیدپذیر منحصراً برای دفتر و مناطق ابری خود در بریتانیا استفاده کند و با آخرین Engie PPA، این شرکت انتظار دارد تا سال 2025 90 درصد بدون کربن باشد. به گفته مت بریتین، رئیس Google EMEA، مردم در سراسر بریتانیا و اروپا به طور فزاینده ای در مورد تغییرات آب و هوایی و منابع انرژی نگران شده است.

مایکروسافت به همان اندازه از تأثیرات زیست محیطی مراکز داده ابری خود آگاه است و این شرکت نیز متعهد به بهبود وضعیت در اروپا و جاهای دیگر است. غول ردموند یک PPA جدید را برای ارائه 900 مگاوات انرژی تجدیدپذیر به مراکز داده ایرلند خود اعلام کرده است و تعداد کلی (سبز) ظرفیت اروپایی خود را به بیش از 10 گیگاوات (GW) می رساند.