یوبی‌سافت فکر می‌کند باید ۱۲۰ دلار برای Far Cry 6 GOTY Edition بپردازید، حتی اگر جایزه GOTY نبرده باشد.

صبر کن. اجازه دهید آن را دوباره بیان کنم. Blood Dragon به دلیل تک لاینرهای خنده دار و حال و هوای قدیمی دهه 1980 ارزش قیمت معمولی 15 دلاری خود را دارد. اما اغلب به فروش می رسد. من اخیراً آن را به قیمت 8 دلار خریدم و امروز با قیمت 7.50 دلار در فروشگاه پلی استیشن به فروش می رسد.

سه DLC – Collapse، Control، و Insanity ارزش سرگرمی را دارند و اگر Season Pass را بخرید، هر کدام 15 دلار یا 40 دلار خریداری کنید. همراه با بازی، 100 دلار، قیمت و محتوای دقیق نسخه طلایی است. Blood Dragon 15 دلار دیگر است، همان قیمتی که در سال 2013 منتشر شد. یوبی سافت اعلام نکرده است که Lost Between Worlds چقدر هزینه خواهد کرد، اما بر اساس بسته GOTY، شما آن را با قیمت 5 دلار دریافت خواهید کرد که خوب است.

نکته دیگر این است که خرید نسخه بازی سال برای عنوانی که برنده GOTY نشده است، توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا به خود جوایزی اعطا کنند یا از انتشارات مبهم برای توجیه دادن وضعیت GOTY خود برای افزایش فروش پرچم‌دار استفاده کنند. چیزی نیست که دوست داشته باشم به یک روند تبدیل شود.منبع

بهتر است این بسته را نادیده بگیرید، و دلیل آن این است. به نظر من بسته های سلاح بی ارزش هستند. آنها عمدتاً لوازم آرایشی هستند و ارزشی به بازی اضافه نمی کنند، بنابراین بیایید آنها را از تصویر بزرگ کنار بگذاریم.

نامزد بهترین موسیقی در بفتا شد اما به مرد عنکبوتی مارول: مایلز مورالس شکست خورد. سه نامزدی در The Game Awards به دست آورد اما جایزه ای را به خانه نبرد. آکادمی ملی بازبینان تجارت بازی های ویدیویی (NAVGTR) نامزدهای زیادی به آن داده است. با این حال، این فیلم تنها برنده نقش اول برجسته در درام برای بازی جانکارلو اسپوزیتو از دیکتاتور آنتون کاستیلو و گرافیک/فنی برجسته شد. NAVGTR تنها سازمانی بود که آن را برای GOTY نامزد کرد، اما به Deathloop باخت.

بخونید:  کاهش فروش نینتندو سوییچ به دلیل کمبود تراشه، اما پیش‌بینی کل سال بدون تغییر باقی می‌ماند

با این حال، به نظر من، سه DLC قیمت بالایی دارند. به یاد داشته باشید، من گفتم آنها “ارزش سرگرمی” هستند، نه “ارزش قیمت”. بهتر است منتظر باشید تا اینها به فروش برسند و سپس آنها را انتخاب کنید. Blood Dragon همچنین برای عنوانی که تقریباً یک دهه از عمر آن می گذرد و حدود دو روز طول می کشد تا با یک تروفی 100 درصد تکمیل شود، مبلغ 15 دلاری می خواهد.

حالا اشتباه نکنید Far Cry 6 بازی بدی نیست. بیشتر از فرمول برنده شدن فرنچایز پیروی می کند. با این حال، این بازی به هیچ وجه به بازی مورد علاقه من در سال 2021 نزدیک نبود و جوایز آن نشان دهنده آن است.

در نهایت، نسخه‌های GOTY، حداقل نسخه‌هایی که من خریداری کرده‌ام، در واقع برنده جایزه بهترین بازی سال در برخی نمایشگاه‌ها یا نمایشگاه‌ها شدند، خواه بفتا، تاس، نمایش جوایز بازی، یا سایر سازمان‌های شناخته‌شده. Far Cry 6 این تمایز را ندارد.

من مشاهده کرده‌ام که نسخه‌های بازی‌های سال معمولاً چند چیز مشترک دارند. آنها معمولاً حدود یک سال پس از انتشار اولیه عنوان منتشر می شوند. بازی Far Cry 6 جمعه یک ساله می شود.

در مورد دارندگان پلی استیشن، هر سه DLC و Blood Dragon 50 درصد کاهش یافته اند. این قیمت 10 دلار کمتر از Season Pass است و BD را به صورت رایگان می اندازد. متأسفانه، Epic در حال فروش نیست و بازی در Steam در دسترس نیست، بنابراین اگر می‌خواهید برای رایانه شخصی تخفیف بگیرید، باید صبور باشید.

بخونید:  پیش‌نمایش ویندوز 11 لاگین‌های بیومتریک را برای برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها اضافه می‌کند

نکته پایانی این است که در حالی که FC6 بازی خوبی بود، در برابر برخی رقابت های سخت قرار گرفت و هرگز برنده بازی سال نشد. بنابراین یوبی سافت فقط از این عنوان به عنوان یک ترفند بازاریابی استفاده می کند تا علاقه خود را به بازی ای جلب کند که فروش آن از زمان انتشار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به نظر من کمی مبهم است.

در اغلب موارد، نسخه GOTY شامل برخی یا تمام DLC های منتشر شده است. بسته نرم افزاری Far Cry 6 GOTY شامل تمام DLC های موجود در حال حاضر، الحاقیه آینده Lost Between Worlds و به طور عجیبی، گسترش Far Cry 3 2013، Blood Dragon است. همچنین پرتاب سه بسته لوازم آرایشی/سلاح است. این بسته‌های نسخه ویژه اغلب در MSRP اصلی بازی یا پایین‌تر از آن هستند.

من با گفتن اینکه FarCry 6 GOTY Edition به عنوان یک ارزش خوب پنهان شده است، پایان می دهم. در واقع، اگر عجله دارید، این بهترین معامله ای است که می توانید در حال حاضر دریافت کنید. با این حال، در حال حاضر باندل را می‌توان با خریدهای فردی با قیمت ارزان‌تری در پلی‌استیشن خریداری کرد، و احتمالاً زمان زیادی طول نخواهد کشید تا Epic فروش مشابهی داشته باشد.

WTF؟! Far Cry 6 Game of the Year (GOTY) در روز جمعه به عنوان یک بسته نرم افزاری عجیب و غریب با قیمت 120 دلار عرضه می شود. چندین چیز این نسخه از بازی را عجیب می کند که من به آنها اشاره می کنم، اما نکته اصلی باید این باشد: آن را نخرید. ما نمی خواهیم این نوع بازاریابی را تشویق کنیم.

بخونید:  رئیس TSMC می گوید: "هیچ کس نمی تواند TSMC را به زور کنترل کند" با تشدید تنش ها بین ایالات متحده و چین