AMD Advantage همراه با ویژگی های جدید افزایش عملکرد روی دسکتاپ ها وارد می شود

HYPR-RX Red Team چندین ویژگی بهبود عملکرد را ترکیب می‌کند و با یک کلیک، نرخ فریم سریع‌تر و تأخیر کمتری را به ارمغان می‌آورد. این فناوری جدید از FSR برای افزایش نرخ فریم استفاده می‌کند و «Radeon Boost» و «Radeon Anti-Lag» را فعال می‌کند که می‌تواند تأخیر کلی سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

رایانه‌های رومیزی Advantage همچنین با AMD Adrenalin از قبل نصب شده‌اند و به کاربران امکان می‌دهند فوراً از ویژگی‌های نرم‌افزار نهایت استفاده را ببرند. این گزینه ها شامل حافظه دسترسی هوشمند (SAM)، وضوح فوق العاده FidelityFX (FSR) و جدیدترین HYPR-RX معرفی شده است.

چیزی که باید منتظرش بود: سال گذشته، AMD از همکاری با OEM ها برای تولید خط جدیدی از لپ تاپ های بازی با نام “AMD Advantage” خبر داد. نشان Advantage محدودیت‌های سخت‌گیری در قطعات داشت و به بهترین پردازنده‌های Ryzen و کارت‌های گرافیک Radeon نیاز داشت. در ابتدا فقط برای لپ‌تاپ‌ها در دسترس بود، اما اخیرا AMD آن را به رایانه‌های رومیزی نیز گسترش داده است.

برخلاف لپ‌تاپ‌های AMD Advantage، این شرکت الزامات بیشتری را برای نشان دسک‌تاپ اضافه کرده است، تا جایی که حتی خود کیس را نیز تنظیم می‌کند. دسکتاپ های مزیت باید دارای یک “شاسی پریمیوم” با ورودی بدون ابزار باشند، اگرچه AMD مشخص نمی کند که چه چیزی به عنوان یک شاسی پریمیوم محسوب می شود. ویژگی های اضافی مورد نیاز شامل حداقل 2 ترابایت حافظه NVMe، حداقل 32 گیگابایت حافظه DDR5 با پشتیبانی از EXPO، منبع تغذیه طلای 80+ و پردازنده باید خنک شود.

بخونید:  Bungie 4.3 میلیون دلار در پرونده علیه فروشنده تقلب Destiny 2 جایزه دریافت کرد

در جریان ارائه اخیر AMD “Together we advance_gaming”، این غول فناوری گسترش برنامه AMD Advantage را اعلام کرد. این شرکت این ابتکار را ایجاد کرد تا به کاربران کمتر دانش‌آموز فناوری اطلاع دهد که از دسک‌تاپ از پیش ساخته شده جدید خود، عملکرد برتر را دریافت می‌کنند.

نیازهای فعلی CPU برای دسکتاپ Advantage شامل Ryzen 9 7900X یا Ryzen 9 7950X است. برای کارت های گرافیک، رایانه شخصی باید Radeon RX 7900 XT یا Radeon RX 7900 XTX داشته باشد. این برنامه همچنین به مادربرد X670E نیاز دارد.

این سرویس الزامات سخت گیرانه ای را در مورد قطعات مورد نیاز یک لپ تاپ برای کسب نشان مزیت AMD، مانند پردازنده Ryzen 9، بهترین GPU تلفن همراه موجود در حال حاضر، و صفحه نمایش 144 هرتز یا بهتر تعیین می کند. پس از موفقیت لپ‌تاپ‌های AMD Advantage، تصمیم گرفت این برنامه را به رایانه‌های رومیزی از پیش ساخته توسعه دهد.

دمو Dying Light 2 با فعال‌سازی HYPR-RX نشان می‌دهد که میانگین نرخ فریم از 90 فریم در ثانیه به 166 فریم در ثانیه رسیده است. در همین حال، تأخیر سیستم از 30 میلی ثانیه به تنها 11 میلی ثانیه کاهش یافت. این ویژگی باید از اوایل سال آینده به پردازنده‌های گرافیکی AMD برسد.

به طور کلی، به نظر می رسد که دسکتاپ های جدید AMD Advantage یک نقطه ورود عالی برای برخی از کاربران هستند. مخصوصاً کسانی که نمی خواهند قطعات را انتخاب کنند، برای ساخت دسکتاپ وقت بگذارند و سپس کامپیوتر را راه اندازی کنند. متأسفانه، هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه دسکتاپ های AMD Advantage به دست مصرف کنندگان وجود ندارد.

بخونید:  Samsung faces steep 80% profit decline amidst chip inventory surplusمنبع