BOE اولین صفحه نمایش لپ تاپ گیمینگ 600 هرتزی جهان را به نمایش گذاشت

BOE چند نمایشگر جالب دیگر را در همان رویداد به نمایش گذاشت، از جمله یک پنل تلویزیون مینی LED 86 اینچی با حداکثر روشنایی 1500 نیت و 2000 ناحیه کم نور. پنل‌های OLED تاشو نیز ظاهر شدند، از جمله صفحه‌نمایش 17 اینچی که برخی از نوت‌بوک‌های ایسوس قبلاً از آن استفاده می‌کردند، پنلی که می‌تواند به هر دو طرف تا شود و نمایشگر سه تایی Z شکل.

این شرکت پنل 600 هرتزی را در یک نوت بوک بدون نام مجهز به پردازنده AMD Ryzen و پردازنده گرافیکی Nvidia RTX (با توجه به برچسب های روی آن) به نمایش گذاشت. این صفحه نمایش به وضوح برای علاقه مندانی است که از بازی های رقابتی مانند CS:GO، Valorant و Overwatch 2 لذت می برند. به طور تصادفی، این دومی چند ماه پیش سقف فریم آن را به 600 فریم در ثانیه افزایش داد. پردازنده‌های گرافیکی موبایل نسل بعدی نیز باید دستیابی به چنین نرخ فریم بالایی را آسان‌تر کنند، به‌خصوص اگر کاربران از کاهش تنظیمات گرافیکی مشکلی نداشته باشند.

پنل جدید BOE دارای نرخ تازه سازی بالاتری نسبت به هر صفحه نمایش مصرف کننده در بازار در حال حاضر است. در اوایل سال جاری، Alienware چند لپ‌تاپ گیمینگ جدید با نمایشگر 480 هرتزی را معرفی کرد، در حالی که بسیاری از نوت‌بوک‌های دیگر تنها با فرکانس 360 هرتز بالاتر بودند. در مورد مانیتورها، ایسوس و انویدیا مدلی را معرفی کردند که قادر به رسیدن به فرکانس 500 هرتز در Computex است، اما به نظر می رسد که هنوز برای خرید در دسترس نیست.

بخونید:  آخرین بسته گرافیکی انویدیا شامل Ghostwire: Tokyo و Doom Eternal است

باید دید که آیا زمان پاسخ پیکسل با چنین نرخ تازه سازی بالایی مطابقت خواهد داشت یا خیر و مهمتر از آن، آیا کاربران می توانند حتی متوجه این بهبود شوند یا خیر. دوبرابر کردن نرخ به روز رسانی صفحه نمایش از 60 هرتز به 120 هرتز تفاوت زیادی ایجاد می کند زیرا زمان بین فریم های نمایش داده شده را حدود 8.3 میلی ثانیه کاهش می دهید. با این حال، جابه‌جایی از 300 هرتز (3.3 میلی‌ثانیه بر فریم) به 600 هرتز (1.6 میلی‌ثانیه بر فریم) تنها 1.6 میلی‌ثانیه بهبود می‌یابد، تقریباً پنج برابر کمتر، و به وضوح بازدهی کاهش‌یافته را به شما تبدیل می‌کند.

چه اتفاقی افتاده؟ در کنفرانس جهانی صنعت نمایشگر در چین، سازنده نمایشگر BOE محصولات جدیدی را که شرکت روی آنها کار می کند، از جمله نمایشگر نوت بوک 16 اینچی با حداکثر نرخ تازه سازی 600 هرتز به نمایش گذاشت. جزئیات مربوط به آن در حال حاضر کمیاب است، زیرا BOE نوع پنل LCD مورد استفاده (TN، IPS یا VA) یا وضوح آن را فاش نمی کند.

اعتبار تصویر: IT Homeمنبع