Boston Dynamics: لطفا از روبات های ما به عنوان سلاح استفاده نکنید

ائتلافی از شرکت‌های رباتیک به رهبری بوستون داینامیکس نامه‌ای سرگشاده خطاب به بقیه صنعت و عموم منتشر کردند و در آن از این خطر که ربات‌های «عموم» به زودی به سلاحی ارزان و بسیار مؤثر برای کشتار جمعی تبدیل شوند، ابراز تاسف کردند. در نامه می‌گوید چشم‌اندازی که باید از آن اجتناب شود، زیرا ممکن است آینده فناوری رباتیک در نتیجه به خطر بیفتد.

تصویر بزرگ: شرکت‌های پیشرو در صنعت رباتیک می‌خواهند مردم را از تبدیل ماشین‌های بی‌ضرر به سلاح با اهداف کشتار منصرف کنند. آنها می گویند ربات های همه منظوره مجهز به سلاح های گرم قدرتمند می توانند برای آینده این صنعت نابود شوند.

این موضع ضد تسلیحاتی در گذشته نیز بیان شده است، اما بر اساس این نامه، نگرانی عمومی فزاینده ناشی از تلاش‌های اخیر «تعداد کمی از مردم» برای تبدیل ربات‌های صنعتی و نجات به ماشین‌های حمله و کشتار مرگبار است. Boston Dynamics و سایر شرکت‌ها متعهد شده‌اند که ربات‌های خود یا نرم‌افزاری را که بر اساس آن ساخته شده‌اند به سلاح تبدیل نکنند و مطمئناً از افراد یا سازمان‌های دیگر برای انجام این کار حمایت نخواهند کرد.منبع

شرکت‌های رباتیک به‌ویژه نگران سلاح‌سازی هستند، با روبات‌های خودران یا کنترل‌شده از راه دور که برای کاربردهای صنعتی یا نجات طراحی شده‌اند که برای حمل سلاح تغییر یافته و به ابزارهای تخریب تبدیل شده‌اند.

این روبات‌های جدید می‌توانند در مکان‌های غیرقابل دسترس قبلی حرکت کنند، به نفع صنعت خواهند بود و می‌توانند به عنوان «همراه» در خانه‌های مردم استفاده شوند. با این حال، نامه تصدیق می کند که ظهور روبات های پیشرفته سیار امکان سوء استفاده را فراهم می کند. خودکارهای نسل جدید می توانند توسط افراد «غیرقابل اعتماد» برای تجاوز به حقوق مدنی یا تهدید، آسیب رساندن یا ارعاب استفاده شوند.

بخونید:  نتفلیکس در حال کار بر روی 90 بازی جدید برای پلتفرم خود است

در نامه هشدار داده شده است که افزودن اسلحه گرم یا سایر سلاح‌ها به روبات‌های عمومی که در دسترس عموم است، “خطرات جدید آسیب و مسائل اخلاقی جدی” را به همراه دارد. ربات‌های تازه مسلح شده همچنین به اعتماد عمومی به این فناوری آسیب می‌رسانند و در نتیجه تمام مزایایی که روبات‌ها می‌توانند برای جامعه به ارمغان بیاورند را تهدید می‌کنند.

نامه باز به صنعت رباتیک و جوامع ما توسط Boston Dynamics، Agility Robotics، ANYbotics، Clearpath Robotics، Open Robotics و Unitree Robotics امضا شده است و بر مزایایی که ربات های مدرن برای جامعه به ارمغان می آورند تاکید می کند. نامه اضافه می کند که شش شرکت مشغول معرفی نسل های جدید رباتیک پیشرفته موبایل به جهان هستند، که دستگاه های خودران را در دسترس تر، کارکرد آسان تر، مقرون به صرفه تر و سازگارتر از نسل های قبلی می کند.