CDPR از هوش مصنوعی برای شبیه سازی صدای بازیگر سایبرپانک درگذشته در DLC Phantom Liberty استفاده کرد.

چرا این مهم است: اگر Cyberpunk 2077 را بازی کرده باشید، احتمالاً نام Viktor Vektor برای شما آشناست. Vektor ریپردک اصلی V در طول بازی بود. او یک NPC بود که در چندین کمپین و ماموریت های جانبی شرکت داشت، بنابراین او ضروری است. CD Projekt Red با نادیده گرفتن تمام جنجال‌های هوش مصنوعی مربوط به بازیگران و نویسندگان، صدای خود را برای توسعه DLC شبیه‌سازی کرد.

متاسفانه صداپیشه ای که در بومی سازی لهستانی بازی نقش Vektor را بازی کرد، Milogost Reczek در سال 2021 درگذشت. او در سریال The Witcher وزمیر و تالر بود. او همچنین صدای هومر سیمپسون را در نسخه لهستانی فیلم The Simpsons دوبله کرد.

مرگ او ضربه‌ای به CDPR بود که قصد داشت او را به عنوان Vektor در DLC Phantom Liberty دوباره بازی کند. استودیو ابتدا در نظر داشت بازیگر دیگری را جایگزین او کند، اما تصمیم گرفت که این کار مانند جایگزینی دنزل واشنگتن با ساموئل ال جکسون در فیلم Pulp Fiction باشد. بدون بی احترامی به دنزل، اما اینکه او در نقش جولز وینفیلد بازی کند، اینطور نیست.

«ما این رویکرد را دوست نداشتیم [replacing Reczek]Mikolaj Szwed مدیر بومی سازی به بلومبرگ گفت: “زیرا میلک یکی از بهترین استعدادهای صداگذاری لهستانی بود و عملکرد او در نقش ویکتور عالی بود.”

CDPR با اجازه خانواده اش از هوش مصنوعی برای کپی کردن صدای Reczek با فناوری شبیه سازی صدا به نام “Respeecher” استفاده کرد. بازیگر دیگری نقش ویکتور وکتور را بازی کرد، سپس هوش مصنوعی خطوط او را تغییر داد تا شبیه Reczek باشد.

بخونید:  Comcast آخرین ISP است که داده های پوشش نادرست را به FCC ارائه می دهد

Szwed گفت: “به این ترتیب ما می توانیم عملکرد او را در بازی حفظ کنیم و به عملکرد فوق العاده او در نقش ویکتور وکتور ادای احترام کنیم.” پسران میلک بسیار حمایت کردند و به ما اجازه دادند تا پروژه را پیش ببریم.

این روند به آن سادگی که به نظر می رسید نبود. Respececher فقط خطوط گفتگو را با هم همپوشانی نمی کند. این کار صدای گوینده را تغییر می دهد. بنابراین، بازیگر نقش Vektor در Phantom Liberty، Janusz Zadura، باید تمام تلاش خود را می کرد تا از سبک بازیگری Reczek الگوبرداری کند در حالی که Respeecher مراقب بقیه بود. برای نمایش سریع، ویدیوهای بالا را تماشا کنید.

به نظر می رسد تا اینجا طرفداران متوجه نشده اند، اما حالا که گربه از کیسه ضرب المثل خارج شده است، دیدن واکنش ها جالب خواهد بود. دیزنی به دلیل استفاده از هوش مصنوعی برای بازتولید بازیگران پس از مرگ مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال، من گمان می‌کنم که بین شبیه‌سازی یک صدا و شبیه‌سازی کل یک بازیگر، مانند کری فیشر یا پیتر کوشینگ، تفاوت زیادی وجود دارد. حداقل با Respecer لازم نیست نگران اثر عجیب دره باشید.

در حالی که سخنگوی CDPR به غرامت خانواده اشاره نکرد، اما می توان حدس زد که استودیویی که برای نجات CP 2077 از آتش سوزی زباله دانی بسیار تلاش کرده است، با پرداخت نکردن پول به خانواده Reczek، آنچه از شهرت او باقی مانده به خطر نمی اندازد. برای استفاده از صدای خود در DLC پولی.

منبع