ChatGPT در عرض دو ماه 100 میلیون کاربر اضافه می کند و آن را به سریع ترین “برنامه” در حال رشد تبدیل می کند.

محبوبیت ناگهانی هوش مصنوعی مولد این نگرانی را ایجاد کرده است که دانش آموزان می توانند از آنها برای تقلب استفاده کنند. این امر منجر به ایجاد یک طبقه‌بندی کننده هوش مصنوعی توسط OpenAI شده است که برای تشخیص اینکه آیا متن توسط یک انسان نوشته شده است یا توسط یک هوش مصنوعی “از ارائه دهندگان مختلف” از جمله ChatGPT ایجاد شده است. متأسفانه، طبقه بندی کننده در نسخه بتای فعلی خود در کار خود خیلی خوب نیست.

ChatGPT در حال حاضر سرفصل های زیادی دارد. دیروز اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت که چندین سرویس هوش مصنوعی را در پلتفرم ابری Azure خود ادغام کرده است و ۱۰ میلیارد دلار اضافی برای سازنده OpenAI سرمایه گذاری می کند، مدل زبان GPT-4 این شرکت را که نسخه سریعتر از مدل یادگیری ماشینی است که در حال حاضر استفاده می شود ادغام خواهد کرد. ChatGPT، به موتور جستجوی Bing.

محبوبیت ChatGPT به این معنی است که دسترسی به پلتفرم آسان نیست. معمولاً حداکثر ظرفیت را دارد و در صورت وجود فضا به مردم اطلاع می‌دهد. این می تواند پس از راه اندازی گزینه اشتراک ماهانه 20 دلاری به نام ChatGPT Plus تغییر کند که دسترسی اولویتی در دوره های اوج مصرف، زمان پاسخگویی سریع تر، ثبات بیشتر و دسترسی اولویت به ویژگی ها و پیشرفت های جدید را ارائه می دهد. این ردیف اکنون در ایالات متحده در دسترس است، اگرچه یک لیست انتظار برای کسانی که می خواهند ثبت نام کنند وجود دارد.

به طور خلاصه: افزایش اخیر در محبوبیت ChatGPT حداقل می گویند شهاب سنگ بوده است. بر اساس تجزیه و تحلیل جدید، پلتفرم هوش مصنوعی در ژانویه پس از راه اندازی آن در 30 نوامبر به 100 میلیون کاربر رسید که آن را به سریع ترین برنامه مصرف کننده در تاریخ تبدیل می کند، اگرچه خود چت بات معتقد نیست که باید به عنوان یک برنامه طبقه بندی شود.

بخونید:  صفحه بوت خود را با این هک آسان Steam Deck سفارشی کنید

با این حال، هنگامی که ZDNet از ChatGPT پرسید که آیا واقعاً سریعترین برنامه در حال رشد در تاریخ است، پاسخ داد: “نه، مدل زبان GPT-3 OpenAI که ChatGPT را تقویت می کند، یک برنامه نیست، یک مدل یادگیری ماشینی است که برای تولید انسان طراحی شده است. مانند متن بر اساس ورودی ارائه شده به آن. GPT-3 به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مدل های زبان تا به امروز شناخته شده است، اما این یک برنامه نیست و از نظر رشد کاربر اندازه گیری نشده است.”

ماست هد: SteamXO

منبع

بر اساس تجزیه و تحلیل بانک سوئیس UBS، سرعتی که ChatGPT با آن 100 میلیون کاربر اضافه کرده است، آن را به سریع ترین برنامه مصرف کننده در تاریخ تبدیل کرده است – بیش از یک میلیون نفر در طی پنج روز از راه اندازی سایت از آن استفاده کردند. رویترز خاطرنشان می کند که این امر آن را از TikTok که نه ماه طول کشید تا به 100 میلیون کاربر برسد، جلوتر است. در همین حال، اینستاگرام دو سال و نیم طول کشید تا به همین رقم برسد.