ChatGPT را می توان فریب داد تا کلیدهای ویندوز 11 را تامین کند، اما یک مشکل وجود دارد

اعتبار تصویر: کلیدهای جورج بکر، لپ‌تاپ توسط ویندوز

منبع

طبق گزارش ها، این ترفند برای ویندوز 10 و ویندوز 11 کارآمد بود و Bard گوگل نیز مستعد ابتلا بود. شما می‌پرسید چطور این امکان وجود دارد؟

بنابراین، کاربر توییتر، درخواست کلید محصول را به درستی به شما نمی رساند سید مجبور شد از چت بات پیشی بگیرد. او به جای درخواست مستقیم کلید محصول، از ChatGPT خواست تا نقش مادربزرگ فوت شده‌اش را که کلیدهای ویندوز را می‌خواند تا به او کمک کند به خواب برود، عمل کند. به اندازه کافی خنده دار، کار کرد. ChatGPT تعداد انگشت شماری از کلیدهای ویندوز را بیرون ریخت و حتی تسلیت گفت.

هر چیزی برای مادربزرگ: در اوایل سال جاری، یک کاربر یوتیوب موفق شد ChatGPT را برای تولید کدهای فعال سازی معتبر ویندوز 95 دریافت کند. اگرچه این شاهکار بسیار سرگرم کننده بود، اما کاربرد چندانی نداشت زیرا دقیقاً تقاضای زیادی برای سیستم عاملی که تقریباً 27 سال پیش منتشر شد وجود ندارد. اجماع عمومی این بود که ChatGPT نمی‌تواند کلیدهایی را برای نسخه‌های مدرن‌تر ویندوز ایجاد کند، اما همانطور که پیشرفت‌های اخیر نشان داده است، این نادرست است.

حتی اگر کلیدهای ارائه شده توسط chatbot اجازه فعال سازی را می دادند، استفاده از آنها توصیه نمی شود. زمینه اخلاقی یا قانونی زیادی برای ایستادن وجود نخواهد داشت و اینطور نیست که مجوزهای ویندوز به طور غیرمنطقی بالا باشد. مجوز Windows 11 Home به طور مستقیم از مایکروسافت 139 دلار است، اما می توان آن را با قیمت بسیار کمتری از منابع دیگر پیدا کرد.

بخونید:  اپل ممکن است FaceTime و iMessage را در بریتانیا به دلیل قوانین نظارتی به روز حذف کند

همچنین راه‌های قانونی برای دریافت مجوزهای ویندوز رایگان یا با تخفیف زیاد وجود دارد. در حال حاضر، می توانید مجوز Windows 11 Pro، Windows 11 Home یا Windows 10 Pro را از فروشگاه TechSpot فقط با 29.99 دلار دریافت کنید.

همانطور که برخی گزارش‌ها اشاره کرده‌اند، به نظر می‌رسد ربات‌های چت در حال استفاده از کلیدهای نصب عمومی هستند که احتمالاً از وب حذف شده‌اند. در حالی که برخی از این کلیدها به شما امکان نصب ویندوز را می دهند، ظاهراً به شما اجازه فعال کردن سیستم عامل را نمی دهند. چنین کلیدهایی می توانند برای اهداف آزمایش یا ارزیابی مفید باشند، اما اگر به دنبال راه حل دائمی هستید، احتمالاً اینطور نیست.