Cherry سوئیچ صفحه کلید کلاسیک “Nixie” خود را دوباره راه اندازی می کند

Cherry در حال “راه اندازی مجدد” سوییچ با نام محصول دیگری است که “بهبود” آن را برجسته می کند. MX Black Clear-Top جدید دارای محفظه بالای شیری آشنا و بخش پایین مشکی و همچنین ساقه مشکی است. نیروی محرک مانند قبل در 63.5 سانتی نیوتون با 2 میلی متر پیش از سفر و کل سفر 4 میلی متر است. به ما گفته می شود که فنر از جنس استنلس استیل طلایی رنگ از همان طرح کلاسیک اولیه بهره می برد.

خلاصه: Cherry نسخه جدیدی از یک کلید صفحه کلید را معرفی کرده است که برای مدت محدودی در دهه 80 تولید شد و از آن زمان به بعد طرفداران زیادی پیدا کرد. در دهه 1980، یک شرکت آلمانی به نام Nixdorf Computer AG نسخه ویژه ای از کلید کلاسیک صفحه کلید MX Black را برای استفاده در برخی از محصولات خود سفارش داد. نیکدورف اصرار داشت که سوئیچ نیمه سفارشی آن به جای 60 سانتی‌نیوتون استاندارد، نیروی محرک 63.4 سانتی‌نیوتون و یک دیود یکپارچه برای چرخاندن کلید n داشته باشد.

این سوئیچ که عمدتاً در صفحه کلیدهای Nixdorf CT06-CT07/2 M Softkeys متصل به سرورها یا پایانه‌ها استفاده می‌شد، به دلیل احساس صاف، خطی و آکوستیک خود طرفدارانی را در بین علاقه‌مندان پیدا کرد. “نیکسی”، همانطور که شناخته شد، تنها برای چند سال تولید شد و این روزها بسیار نادر است.

Cherry سوئیچ های جدید را با یا بدون روان کننده از پیش نصب شده ارائه می دهد. نسخه های بدون روغن کاری به علاقه مندان این آزادی را می دهد که نسخه های خود را به دلخواه نصب کنند. آنها به طور انحصاری در کارخانه آلمانی این شرکت در Auerbach تولید می شوند و برای بیش از 50 میلیون فعال سازی با زمان پرش معمولاً کمتر از یک میلی ثانیه تضمین شده اند.

بخونید:  فقط با 49.99 دلار مجوز کامل Windows 11 Professional را دریافت کنید

این شرکت همچنین می‌خواست سوئیچ دارای یک محفظه رویی سفید شیری باشد.

سوئیچ‌های Cherry MX Black Clear-Top از ابتدای سال 2023 از توزیع‌کنندگان رسمی در سراسر جهان ارائه می‌شوند. متأسفانه، Cherry تاریخ راه‌اندازی دقیق‌تری را به غیر از این پنجره بسیار کلی ارائه نکرده است و ما نمی‌دانیم که آنها قصد دارند چقدر هزینه کنند. بررسی سال 2020 سوئیچ های Nixie از ThereminGoat اشاره می کند که سوئیچ های قدیمی هر کدام حدود 7 دلار فروخته می شوند.منبع