DirectStorage 1.1 از پردازنده‌های گرافیکی برای بهینه‌سازی عملکرد رفع فشرده‌سازی و کاهش زمان بارگذاری بازی استفاده می‌کند

DirectStorage 1.0 با فرآیند انتقال سروکار داشت. همراه با پیشرفت های ویندوز 11، سیستم های مجهز به درایوهای NVMe می توانند از DirectStorage 1.0 برای افزایش سرعت بارگذاری تا 40 درصد در برخی موارد استفاده کنند. با DirectStorage 1.1، مایکروسافت توجه خود را به عملکرد رفع فشار معطوف کرده است.

به طور خلاصه: مایکروسافت در مسیر انتشار DirectStorage 1.1 با رفع فشرده سازی GPU برای توسعه دهندگان تا پایان سال 2022 است. مشخص نیست که کدام بازی ها اولین بازی هایی هستند که از این مزیت استفاده می کنند، اما مایکروسافت قول داده است که به زودی اطلاعات و اسناد API بیشتری را همراه با انتشار ارائه کند.

برای کسانی که نیاز به تجدید سریع دارند، بازی ها به حجم عظیمی از داده نیاز دارند تا دنیای غوطه ور خود را بسازند. هر شی، شخصیت و منظره دارای دارایی هایی است که جنبه های مختلفی مانند رنگ، شکل و نور را دیکته می کند. در مجموع، دارایی ها به صدها گیگابایت داده می رسد که برای کاهش حجم کلی بازی فشرده می شود.

در یک آزمایش بهینه‌سازی شده برای برجسته کردن مزایای عملکردی آزمایش، نشان داده شد که صحنه‌ها تقریباً سه برابر سریع‌تر بارگذاری می‌شوند. فرمت فشرده‌سازی مورد استفاده GDeflate بود، یک استاندارد جدید بدون تلفات بهینه‌سازی شده برای رفع فشرده‌سازی با توان بالا با نسبت‌های فشرده‌سازی شبیه deflate که توسط انویدیا و مایکروسافت توسعه داده شد. در آزمایش، CPU تقریباً به طور کامل آزاد شد.

مایکروسافت اعلام کرد که با AMD، Intel و Nvidia بر روی درایورهای متناسب با فرمت کار می کند.

بخونید:  خودی ها می گویند سونی تولید پلی استیشن VR2 را کاهش داده است. سونی می‌گوید، "نه ما این کار را نکردیم"

هنگامی که زمان استفاده از دارایی ها فرا می رسد، ابتدا باید آنها را به حافظه سیستم منتقل کرد و سپس توسط CPU از حالت فشرده خارج می شود تا در صورت لزوم به حافظه GPU منتقل شوند.

این فناوری مطمئناً فریبنده به نظر می رسد، اما اعلامیه مایکروسافت ما را با سوالات بیشتری نسبت به پاسخ مواجه کرد. البته حذف وظایف رفع فشار از CPU آن را آزاد می کند، اما بار اضافی چه تاثیری بر GPU خواهد داشت؟ آیا می‌خواهیم ببینیم که نرخ فریم ضربه‌های قابل‌توجهی برای باز کردن زمان بارگذاری سریع‌تر خواهد داشت؟ اگر چنین است، گیمرها بدون شک باید برای تجربه بازی بهینه، در نقطه شیرین تماس بگیرند.منبع

تا این مرحله، رفع فشرده سازی دارایی معمولاً فقط برای CPU ها بهینه شده است. DirectStorage 1.1 وظیفه را به GPU منتقل می کند که CPU را برای انجام کارهای دیگر آزاد می کند.