iFixit PSA نحوه ایمنی کار با باتری های لیتیوم یون را برجسته می کند

با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی و تجهیزات ایمنی مناسب، کار با باتری های لیتیوم یون آنقدرها هم خطرناک نیست. با این حال، در صورت شک، بهتر است آن را به متخصصان بسپارید و دستگاه خود را برای تعمیر به یک ارائه دهنده خدمات معتبر ببرید.

اعتبار تصویر: کیلیان سیلرمنبع

اولین نکته iFixit این است که باتری دستگاهی را که با آن کار می کنید تخلیه کنید تا انرژی بالقوه ای را که ذخیره می کند به حداقل برسانید. این تیم همچنین توصیه می کند که به جای ابزارهای فلزی با اسپاجرهای پلاستیکی کار کنید زیرا رسانای الکتریکی نیستند.

ممکن است شکست گلکسی نوت 7 سامسونگ را در سال 2016 به یاد بیاورید. مدت کوتاهی پس از عرضه پرچمدار جدید خود، سازنده گوشی کره ای این گوشی را به دلیل باتری های معیوب که ممکن است بیش از حد گرم شده و آتش بگیرد، فراخواند. سامی اولین موج تلفن‌ها را با مدل‌هایی با باتری‌هایی جایگزین کرد که تصور می‌شد ایمن باشند، اما گزارش‌ها درباره آتش‌سوزی ادامه یافت. سامسونگ در اکتبر 2016 تولید نوت 7 را برای همیشه متوقف کرد.

گزارش‌های مربوط به انفجار باتری‌ها در وسایل الکترونیکی موبایل مانند گوشی‌های هوشمند چندان غیر معمول نیست و اغلب زمانی رخ می‌دهد که باتری سوراخ می‌شود. این یک اتصال کوتاه بین لایه های مثبت و منفی ایجاد می کند و مسیری را برای عبور تمام انرژی ذخیره شده در باتری فراهم می کند. چیزها می توانند به سرعت گرم شوند و اگر به اندازه کافی گرم شود، الکترولیت های باتری می توانند به بخارات قابل اشتعال تجزیه شوند که آتش می گیرند.

بخونید:  افشاگر توییتر این شرکت را به دروغگویی در مورد سیاست های امنیتی و حساب های جعلی خود متهم می کند

TL;DR: متخصصان تعمیر در iFixit یک ویدیوی آموزنده را گردآوری کرده اند که خطرات مرتبط با باتری های لیتیوم یونی و نحوه کاهش احتمال بروز مشکل را شرح می دهد.

اگر ارزش انجام دادن را دارد، ارزش افراط را دارد. برای نتیجه گیری PSA، iFixit یک تفنگ میخکوبی را به باتری برد که 100 برابر بزرگتر از باتری استاندارد گوشی های هوشمند بود… می دانید، برای علم. مطمئناً، سوراخ کردن آن منجر به یک آتش سوزی چشمگیر شد.

همچنین ناگفته نماند که اندازه مهم است. یعنی باتری‌های بزرگی مانند باتری‌های مورد استفاده در لپ‌تاپ‌ها نسبت به بسته‌های کوچک‌تری که تلفن‌های هوشمند را تغذیه می‌کنند، می‌توانند آسیب بیشتری وارد کنند. باز هم، با تخلیه باتری در ابتدا، احتمال وقوع فاجعه را تا حد زیادی به حداقل می رسانید.