Intel One Mono یک تایپ متن باز جدید برای توسعه دهندگان کم بینا است

شرکت اینتل با استودیوی طراحی Frere-Jones Type و آژانس بازاریابی VMLY&R همکاری کرد تا فونت جدیدی ایجاد کند که خواندن آن آسان‌تر و استفاده از آن رایگان باشد. Intel One Mono بهتر از رایگان است، زیرا با مجوز منبع باز ارائه شده است و با در نظر گرفتن مخاطبان توسعه دهنده کم بینایی طراحی شده است.

از برنامه نویسان دارای اختلال بینایی خواسته شد تا کد خود را با استفاده از اینتل وان مونو بنویسند، در حالی که طراحان فونت در Frere-Jones Type در مورد مشکلات احتمالی یادداشت برداری کردند و گفتند برنامه نویسان تلاش می کردند کاراکترها را روی صفحه بخوانند.

در متن: شرکت‌های توسعه‌دهنده به طور مداوم در جستجوی فونت‌فیس مناسب برای نوشتن کد هستند. اینتل نیز بخشی از این رقابت است، و شرکت سانتا کلارا یک پیشنهاد جدید دارد که به‌طور خاص برای افرادی با مشکلات بینایی طراحی شده است.

اینتل وان مونو “گستره وسیعی” از بیش از 200 زبان را با استفاده از خط لاتین پوشش می دهد و چهار وزن مختلف (سبک، معمولی، متوسط ​​و پررنگ) را با حروف کج منطبق ارائه می دهد. به گفته طراحان اینتل، توسعه‌دهندگانی که مشکلات بینایی دارند، از نظر تایپوگرافیک مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، و بیش از دوجین جلسه تست زنده برای این شرکت طول کشید تا بررسی کند که آیا One Mono از پس این کار برمی‌آید یا خیر.

Intel One Mono یک خانواده فونت تک‌فاصله «بیانگر» است، به این معنی که هر حرف و کاراکتر همان مقدار فضای افقی را اشغال می‌کند، مانند روزهای خوب گذشته پایانه‌ها و اعلان MS-DOS. اینتل می گوید که حروف با وضوح، خوانایی و نیازهای توسعه دهندگان در ذهن ساخته شده است.

بخونید:  اتحادیه اروپا به مقابله با جعبه های غارت، کشاورزی طلا و اعتیاد به بازی رأی می دهد

اینتل وان مونو اکنون آنلاین است تا همه بتوانند آن را ببینند، امتحان کنند و (سوء) استفاده کنند، و مردم بیشتر از فونت monospaced جدید راضی هستند. با این حال، برخی هنوز با براکت‌های فرفری مشکل دارند، که در مقایسه با سایر فونت‌های تک‌فاصله و توسعه‌دهنده، واقعاً فرفری هستند. در این مورد خاص، توبیاس فری جونز گفت که انتخاب های طراحی او در مورد “تقویت هویت هر شکل” از جمله براکت های فرفری اضافی است.منبع

سازندگان اینتل وان مونو که پشت برنامه نویسان نشسته بودند، بازخوردهای جالبی در مورد “غافلگیرکننده” ترین نقاط درد در فونت جدید جمع آوری کردند. به عنوان مثال، برخی از افراد با تشخیص “M” بزرگ از “N” مشکل داشتند، در حالی که برخی دیگر نمی توانستند حرف “e” را از حرف “c” تشخیص دهند. در هر یک از این موارد، توسعه دهندگان طراحی خود را تغییر دادند تا اینکه نسخه نهایی فونت شکل گرفت.