Logitech’s Project Ghost یک غرفه چت ویدیویی است که برای شبیه سازی مکالمات حضوری طراحی شده است.

کومار قیمت خاصی را برای Project Ghost ذکر نکرد، اما گفت که این قیمت نزدیک به چیزی است که شما انتظار دارید برای فناوری کنفرانس ویدیویی در یک اتاق بپردازید، به علاوه هزینه ای که برای مبلمان مشابه باید بپردازید.منبع

لاجیتک در این پروژه با سازنده مبلمان Steelcase همکاری می کند تا به ایجاد یک تجربه راحت کمک کند. هدف راه‌اندازی غرفه چت ویدیویی در عرض یک سال است، اگرچه لاجیتک می‌خواهد نمایش‌های عمومی مانند آنچه در بارسلونا از هم‌اکنون تا آن زمان انجام می‌شود تا بازخورد مصرف‌کنندگان را بسنجد و ببیند آیا قبل از عرضه آن به بازار نیاز به ایجاد تغییر دارند یا خیر.

تأخیر یکی دیگر از نگرانی‌های بالقوه است، اما باز هم، لاجیتک فکر نمی‌کند این مشکلی باشد. ریشی کومار، مدیر اتحادها و بازارهای شرکت لاجیتک برای گروه همکاری ویدیویی آن، گفت که در مقایسه با تماس استاندارد Google Meet، Microsoft Teams یا Zoom، تاخیر اضافه‌ای وجود ندارد. گفته می‌شود که Project Ghost برای استفاده با هر سه پلتفرم ویدئو کنفرانس محبوب گواهینامه دریافت کرده است.

برداشت سردبیر: لاجیتک در حال کار بر روی یک پروژه کنفرانس ویدیویی پیچیده است که برای شبیه سازی گفتگوی حضوری با فردی دور طراحی شده است. این فناوری به اندازه کافی جالب به نظر می رسد، اما آیا زمانی که دستگاه هایی مانند وب کم و تلفن های هوشمند داریم که می توانند تجربه مشابهی را با هزینه بسیار کمتر ارائه دهند، جذابیت بیشتری پیدا می کند؟

Project Ghost بسیار شبیه Project Starline است که گوگل در اواسط سال 2021 اعلام کرد. این در اصل یک غرفه چت ویدیویی است که از فناوری کنفرانس ویدیویی لاجیتک و نوع خاصی از شیشه برای نمایش تصویر شخصی که با او صحبت می کنید استفاده می کند.

بخونید:  Zotac releases 4th-generation backpack PC for mobile VR

The Verge قبل از نمایش عمومی لاجیتک در کنفرانس سیستم های یکپارچه اروپا (ISE) در بارسلون، اسپانیا، در یک جلسه توجیهی شرکت کرد و گفت که این تصاویر بسیار شبیه یک تله پرومتر با استفاده از تکنیک توهم روح فلفل است. در حالی که آنها نتوانستند دست اول آن را امتحان کنند، لاجیتک به آنها اطمینان داد که توهم بصری دارای حاشیه خطای مناسبی است به این معنی که لازم نیست دوربین را کاملاً در مرکز قرار دهید تا درست به نظر برسد.