Micron تا 100 میلیارد دلار برای ساخت مگافاب در نیویورک هزینه می کند

همچنین در تصمیم میکرون، قانون چیپس و علم، قانونی که اخیراً برای تقویت تولید نیمه‌رساناهای داخلی طراحی شده است، کلید خورد. Micron علاوه بر کمک های مالی و اعتبارات مالیاتی از قانون فدرال، 5.5 میلیارد دلار مشوق از ایالت در طول عمر پروژه دریافت خواهد کرد.

سازنده حافظه گفت که این سایت را بر اساس چندین عامل از جمله نزدیکی آن به مؤسسات آموزش عالی و دسترسی به جمعیت نظامی قابل توجهی که با تعهد خود به استخدام سربازان کهنه‌سرباز همسو است، انتخاب کرده است. این منطقه همچنین دسترسی مطمئن به آب و برق را فراهم می‌کند، و هزینه زندگی مقرون به صرفه باید برای جذب کارمندان آینده و خانواده‌هایشان کمک زیادی کند.

این سازنده حافظه آمریکایی آماده سازی سایت را در سال 2023 آغاز خواهد کرد و ساخت و ساز را در سال بعد آغاز خواهد کرد. در نهایت، این پروژه نزدیک به 50000 شغل برای نیویورکی ها ایجاد می کند که حدود 9000 موقعیت پردرآمد در Micron را شامل می شود.

میکرون گفت که این پروژه بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی در تاریخ ایالت نیویورک است.

چه اتفاقی افتاده؟ Micron Technology اعلام کرده است که قصد دارد بزرگترین کارخانه تولید نیمه هادی در ایالات متحده را بسازد. مگافاب جدید در کلی، شهری در خارج از سیراکوز در ایالت نیویورک ساخته خواهد شد. میکرون تا 100 میلیارد دلار در این پروژه طی 20 سال آینده سرمایه گذاری خواهد کرد و اولین تزریق 20 میلیارد دلاری آن تا پایان این دهه انجام خواهد شد.

سانجی مهروترا، رئیس و مدیر عامل شرکت میکرون، گفت که این تسهیلات رهبری فناوری ایالات متحده را تقویت می کند و امنیت اقتصادی و ملی را تقویت می کند.

بخونید:  اینتل عملکرد Arc را با درایورهای جدید افزایش می دهد و از پلاگین XeSS برای Unreal Engine رونمایی می کند

Micron انتظار دارد مگافاب به آن کمک کند تا به هدف خود برای افزایش تولید DRAM پیشرفته ساخت آمریکا به 40 درصد از تولید جهانی خود در 10 سال آینده برسد.

Micron و ایالت نیویورک نیز 500 میلیون دلار در توسعه جامعه و نیروی کار برای آماده سازی و گسترش نیروی کار محلی سرمایه گذاری می کنند. به ما گفته شده است که این پول برای مسکن، آموزش نیروی کار و برنامه های آموزشی مصرف خواهد شد.منبع

چارلز شومر، رهبر اکثریت سنای نیویورک، گفت که بدون قانون چیپس و علم، میکرون تصمیم می‌گرفت که این کارخانه را در خارج از کشور بسازد.