Microsoft Outlook و Teams برای باز کردن پیوندها در Edge، بدون توجه به تنظیمات پیش فرض مرورگر در ویندوز

این تغییر بسیاری از مدیران سیستم و کاربران مایکروسافت 365 را آزار داده است که ناامیدی خود را در رسانه های اجتماعی ابراز می کنند. برخی به این نکته اشاره می‌کنند که این شرکت هنگام مدیریت لینک‌ها از جاهای دیگر در ویندوز 11، تنظیمات پیش‌فرض مرورگر را نادیده می‌گیرد، مانند تجربه جستجوی منوی Start، که بدون توجه به تنظیمات پیش‌فرض مرورگر در رایانه، لینک‌های خروجی را در Edge باز می‌کند.

در متن: مایکروسافت اج یک مرورگر عالی از نظر همه حساب‌ها است و یک بهبود بسیار مورد نیاز نسبت به آتش زباله‌ای که اینترنت اکسپلورر بود. با این حال، علیرغم ویژگی‌های نوآورانه و مخزن برنامه‌های افزودنی گسترده، بسیاری از مردم از این نرم‌افزار به دلیل سبک بازاریابی بیش از حد تهاجمی مایکروسافت که اغلب آن را برای کسانی که از کروم، فایرفاکس، اپرا یا سایر برنامه‌های شخص ثالث به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض خود در ویندوز استفاده می‌کنند آزاردهنده می‌کند، متنفرند. .

در Outlook در ویندوز، ایمیل حاوی پیوند نیز در نوار کناری Edge در کنار محتوای پیوند شده باز می شود. این شرکت ادعا می کند که این حرکت با حذف نیاز به جابجایی بین برنامه و مرورگر، تجربه یکپارچه تری را برای کاربران ارائه می دهد. به گفته این شرکت، پیوندهای جاسازی شده در پیام‌های Teams نیز همین مسیر را دنبال می‌کنند و در آینده در مایکروسافت اج باز می‌شوند.

تغییرات فعلی نمونه دیگری از این است که چگونه مایکروسافت به انتخاب کاربر احترام نمی گذارد. ویندوز 11 در حال حاضر دارای یک فرآیند دست و پا گیر برای تنظیم برنامه های پیش فرض است، و آخرین اقدام به این معنی است که این شرکت دوباره برنامه ها و خدمات خود را به کاربران خود ارائه می دهد و خواسته های آنها را نادیده می گیرد. اگر این جنجال‌ها ادامه پیدا کند، احتمال زیادی وجود دارد که مایکروسافت در نهایت برخی از کاربران ویندوز را بیگانه کند و آنها را به سمت مک یا لینوکس سوق دهد.

بخونید:  اسناد دادگاه حاکی از آن است که گوگل تصورات نادرست حریم خصوصی از حالت ناشناس کروم را پرورش داده استمنبع

این شرکت اکنون در حال انجام یک حرکت بحث برانگیز دیگر است که احتمالاً بسیاری از کاربران ویندوز را عصبانی خواهد کرد. در صفحه پشتیبانی مایکروسافت 365، این شرکت اعلام کرد که تمام پیوندهای مرورگر Outlook و Teams اکنون بدون توجه به تنظیمات پیش فرض مرورگر در رایانه شخصی، در Edge باز خواهند شد. این تغییر فقط برای دستگاه‌های ویندوز 10 و ویندوز 11 اعمال می‌شود، به این معنی که افرادی که از مک استفاده می‌کنند پیوندهای Outlook خود را در مرورگر پیش‌فرض خود باز خواهند داشت.

رفتار فوق به معنای پیش فرض پس از اجرای تغییر خواهد بود، اولین باری که کاربر بر روی پیوندی در Outlook کلیک می کند، در مایکروسافت اج باز می شود. خوشبختانه، مایکروسافت متعاقباً به کاربران اجازه می‌دهد تا این «ویژگی» را در تنظیمات Outlook خاموش کنند. این شرکت همچنین گفت که این تغییر بر تنظیمات مرورگر پیش‌فرض در ویندوز تأثیری نخواهد گذاشت، زیرا بر پیوندهای باز شده از سایر برنامه‌ها و سرویس‌ها تأثیری نخواهد داشت.