Modder با استفاده از آسیب پذیری WebKit، پلی استیشن 5 را جیلبریک می کند

پلی استیشن 5 جیلبریک شده است. pic.twitter.com/54fvBGoQGw

– لنس مک دونالد (@manfightdragon) 3 اکتبر 2022

جیلبریک به کاربران اجازه می دهد تا به منوی اشکال زدایی در داشبورد PS5 دسترسی داشته باشند و فایل های PKG را برای بازی های PS4 و PS5 نصب کنند. در وضعیت فعلی، جیلبریک می‌تواند پشتیبان‌گیری نصب کند، اما در واقع بازی‌های مذکور را اجرا نمی‌کند. این به کاربر همکار توییتر لنس مک دونالد اجازه داد تا PT، تیزر تعاملی بازی ترسناک Silent Hill لغو شده کونامی را نصب کند – اما نه اجرا کند.

منبع زمان بی اهمیت: پلی استیشن 4 از یک پردازنده گرافیکی تقریباً برابر با چه کارت گرافیک رایانه شخصی استفاده می کرد؟

به طور خلاصه: نزدیک به دو سال تمام طول کشید، اما مددرها بالاخره موفق شدند کنسول پلی استیشن 5 سونی را جیلبریک کنند. کاربر توییتر SpecterDev اخیراً اکسپلویت آزمایشی هسته IPV6 را به اشتراک گذاشته است که از آسیب‌پذیری WebKit استفاده می‌کند. این برای سیستم‌هایی طراحی شده است که سیستم عامل 4.03 را از اکتبر 2021 اجرا می‌کنند، اگرچه ممکن است روی نسخه‌های قدیمی‌تر نیز کار کند. حتی اگر سیستم عامل مناسبی داشته باشید، پایداری و قابلیت اطمینان در بهترین حالت ضعیف هستند.

از آنجایی که مشکلات زنجیره تامین کاهش می‌یابد و کنسول‌های بیشتری به دست گیمرهایی می‌رسند که آنها را می‌خواهند، ناگزیر به دست آوردن یک سیستم جدید از طریق خرده‌فروشان سنتی کمی آسان‌تر می‌شود. شما همچنان مجبور خواهید بود در اطراف خرید کنید، اما این روند به اندازه گذشته خسته کننده نیست. متأسفانه، برخی اکنون به دلیل افزایش قیمت اخیر در چندین بازار مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای این فرصت هستند.

بخونید:  Arm launches education initiative to address skill shortage in the semiconductor industry