Myst دنباله Riven برای دریافت بازسازی مدرن

جدیدترین نسخه Myst، با گرافیک مدرن دقیق‌تر، در سال 2020 به هدست‌های واقعیت مجازی Oculus و سپس سال بعد به رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس رسید (هدست واقعیت مجازی اختیاری). اعلام بازسازی ریون تنها یک سال بعد نشان می دهد که می تواند مشخصات فنی مشابهی را داشته باشد، اما سیان هنوز این موضوع را تایید نکرده است. این استودیو همچنین نگفته است که کدام پلتفرم ها این بازسازی را دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول: https://t.co/6YeeamoJaq pic.twitter.com/OmxxmatrXk

– Cyan Inc. (@cyanworlds) 31 اکتبر 2022

توسعه‌دهنده می‌گوید که بیش از دو دهه برای بازدید مجدد از Riven به دلیل اندازه کوچک شرکت و بدون احتیاط برای چنین کلاسیک محبوبی صبر کرده است. اولین قدم، پروژه Starry Expanse بود – تلاشی از طرف طرفداران برای بازسازی Riven به صورت سه بعدی که بیش از یک دهه در حال توسعه بوده است.

Starry Expanse موافقت کرد که توسعه را متوقف کند و مواد خود را در اختیار استودیو قرار دهد تا در بازسازی رسمی آن کمک کند. سیان همچنین یکی از اعضای تیم Starry Expanse را استخدام کرد.

ریون.

روز یکشنبه، Cyan Worlds فاش کرد که در حال کار بر روی اولین بازسازی تاریخ Riven، دنباله بازی ماجراجویی افسانه ای Myst در سال 1997 است. سیان اعتراف کرد که پروژه جدید Riven به دلیل احیای پرشور طرفداران Myst پس از چندین بار راه اندازی مجدد آغاز شده است.

بسیار مورد انتظار: بازی ماجراجویی گرافیکی سیان Myst در طول چند دهه چندین بار منتشر و بازسازی شده است، اما هیچ یک از دنباله های آن منتشر نشده است. با این حال، سیان به تازگی یک بازسازی Riven را اعلام کرده است. این عنوان می‌تواند شبیه به آخرین راه‌اندازی Myst باشد که دارای گرافیک Unreal Engine 4 و سازگاری با واقعیت مجازی است.

بخونید:  LG Display to start mass production of 17-inch foldable OLED panels for hybrid laptops
Myst اصلی – یکی از بزرگترین موفقیت‌های بازی‌های رایانه‌های شخصی در دهه 90 – هنگامی که Cyan realMyst را در سال 2000 منتشر کرد، از محیط‌های ثابت CGI به پیمایش 3 بعدی ارتقا یافت. همراه با چندین پورت کنسول، realMyst در سال 2014 یک ریمستر دریافت کرد.

منبع

هنوز اطلاعات زیادی در مورد توسعه وجود ندارد، زیرا هنوز در مراحل اولیه توسعه است. سیان گفت که این نسخه بازسازی شده پس‌زمینه استاتیک نسخه اصلی نیست. بازیکنان می‌توانند برای اولین بار از محیط‌های Riven به صورت سه بعدی کامل در این بازسازی اولیه عبور کنند. توسعه‌دهنده ممکن است روش‌های دیگر پیمایش را بعداً آشکار کند.

به طور رسمی در Cyan در حال توسعه است.