Noctua از محافظ خمیر حرارتی برای پردازنده های AMD AM5 خبر داد

محافظ خمیر حرارتی Noctua در سه مجموعه مختلف در ماه دسامبر عرضه خواهد شد. قیمت آن نیز دقیقاً از بین نمی رود، وقتی همراه با 10 دستمال پاک کننده بسته می شود، 8 دلار، با یک لوله 3.5 گرمی خمیر حرارتی NT-H1 10 دلار، یا در کنار خمیر NT-H2 با کارایی بالاتر، 14 دلار قیمت دارد.

این شرکت همچنین نقشه راه محصولات آینده خود را به روز کرد. چندین مورد از جمله پنکه رومیزی، پنکه سفید رنگ و مرکز فن 8 طرفه با چند ربع تاخیر عرضه شده است. خوشبختانه، نسخه 140 میلی متری NF-A12x25 محبوب هنوز در مسیر عرضه در اواخر امسال است.

Noctua به تازگی از محافظ خمیر حرارتی جدید خود برای پردازنده های AMD AM5 رونمایی کرد. NA-TPG1 قطعه ای از پلی کربنات دقیق برش خورده است که IHS آخرین سری پردازنده های رومیزی تیم رد را در آغوش می گیرد و بنابراین از جمع شدن خمیر حرارتی اضافی در برش ها پس از نصب کولر جلوگیری می کند.

در اوایل سال آینده، Noctua باید در نهایت جانشین خنک کننده CPU پرچمدار NH-D15 خود را که در سال 2014 عرضه شد، عرضه کند. همچنین سال آینده یک NH-L9A SKU با سخت افزار نصب AM5 موجود در جعبه عرضه خواهد شد. NH-L9A تنها خنک کننده این شرکت است که نیاز به تعویض صفحه پشتی استاندارد AM4 با یک صفحه سفارشی دارد که در AM5 امکان پذیر نیست.منبع

تا زمانی که خمیر حرارتی رسانای الکتریکی نباشد، اگر بین شکاف های IHS قرار بگیرد، مشکلی ایجاد نمی کند. بنابراین، راه حل Noctua فقط مزیت مرتب نگه داشتن CPU ها را دارد، به خصوص برای کاربرانی که اغلب خنک کننده هایی مانند بازبینی کننده ها را دوباره نصب می کنند.

بخونید:  بیش از نیمی از کارمندان ایالات متحده از تمام زمان تعطیلات خود استفاده نمی کنند، تا حدی به دلیل کار از راه دور

تراشه‌های AM5 به دلیل قرار دادن تمام SMD‌ها (دستگاه‌های نصب سطحی) در قسمت بالایی اینترپوزر، یک پخش‌کننده حرارتی هشت پایه غیرمعمول دارند. اگر شرکت اینترپوزر را بزرگتر می کرد تا طراحی سنتی IHS را در خود جای دهد، احتمالاً باید سازگاری خنک کننده AM4 را قربانی می کرد. پردازنده‌های Core اخیر اینتل نیز دارای SMD در قسمت پشتی در «حیاط» مرکزی هستند.

به طور خلاصه: محافظ خمیر حرارتی Noctua در اطراف IHS پردازنده های AM5 نصب می شود تا از جمع شدن خمیر حرارتی در برش های کوچک جلوگیری کند. این کار تمیز کردن پردازنده را هنگام نصب مجدد یا تعویض خنک کننده CPU آسان تر می کند.