Nvidia RTX 4090 Founders Edition با اشکال بالدار در داخل گیر کرده است

WTF؟! ما به شنیدن مشکلات مربوط به RTX 4090 عادت کرده ایم، اما انصافاً Nvidia، این اتفاق اخیر را به سختی می توان به گردن Team Green انداخت. به نظر می رسد مقصر یک اشکال است. نوع تحت اللفظی یک حشره بالدار به داخل کارت گرافیک راه پیدا کرده بود و محصول گران قیمت لاولیس را مختل کرده بود.

کانال یوتیوب NorthWestRepair توضیح داد که مشتری با آن تماس گرفت که خواستار تعمیر نسخه جدید RTX 4090 Founders Edition خود بود که برای فروش مجدد بدون ضمانت خریداری شده بود.

آزمایش کارت نشان داد که با وجود اینکه فن ها در حال دمیدن بودند و به حداکثر سرعت می رسیدند، هیچ تصویری روی مانیتور ظاهر نشد.

آنچه در ادامه دنبال شد، بررسی های استاندارد برای هر گونه مشکل آشکار بود. سپس زمان باز کردن برد و بررسی کامل PCB، جستجوی شورت، ترک و نقص، بررسی فعالیت تراشه BIOS و غیره فرا رسید.

NorthWestRepair با پیدا کردن هیچ مشکل آشکاری به سمت خود GPU رفت. لحیم‌کردن تراشه AD 102 چیز غیرمنتظره‌ای را نشان داد: لاشه یک حشره بالدار، که به نظر می‌رسد در موقعیت تاسف‌آور و غیرعادی بین پدهای گرافیکی و PCB در حالی که RTX 4090 FE در خط مونتاژ بود گیر کرده است. احتمالاً بدنه برخی از تماس های آرایه توپ (BGA) را تحت تأثیر قرار داده است.

پس از کشف مشکل، NorthWestRepair اقدام به تمیز کردن و مهندسی مجدد GPU قبل از نصب مجدد آن کرد. او فرآیند تعمیر را با آزمایش برد کاملاً کاربردی و اجرای چند آزمایش 3Dmark به پایان رساند.

بخونید:  تصمیم اکتیویژن برای خروج از چین ناشی از نظری بود که در ترجمه گم شده بود

شما تصور می کنید که پیدا کردن یک باگ در داخل یک کارت گرافیک یک پدیده نادر است، اما NorthWestRepair همان چیزی را در یک Zotac GeForce RTX 3080 Ti AMP Extreme Holo کشف کرد که چند ماه پیش در حال تعمیر بود. تعمیرکار “آنچه از حشره باقی مانده بود” پس از تلاش برای “ادرار کردن روی یک وسیله برقی” پیدا کرد.

انویدیا نمی‌تواند اشکالات چند پا را برای هر مشکلی در RTX 4090 مقصر بداند. هفته گذشته متوجه شدیم که یکی از کارت‌ها پس از نصب صحیح و تنها یک سال استفاده، بدون هیچ دلیل واضحی خودسوزی شده است.

منبع