OpenAI با Shutterstock همکاری می کند تا به زودی فروش تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را آغاز کند

این مشارکت قرار است در ماه‌های آینده راه‌اندازی شود، زمانی که مجموعه داده‌های شرکت عکاسی سهام با قابلیت‌های تولید تصویر هوش مصنوعی ادغام می‌شود تا به مشتریان اجازه دهد «فوراً» تصاویر را بر اساس معیارهای خاصی که در پیام متنی خود تعیین می‌کنند، تولید کنند. همانطور که Shutterstock در بیانیه رسمی مطبوعاتی خود آن را “خلاقیت با سرعت تصور شما” نامیده است.

این شرکت با پرداخت سهم منصفانه برای محتوای مورد استفاده برای آموزش مدل های مولد پذیرفته شده توسط DALL-E، صندوقی را برای جبران غرامت به هنرمندان فوق الذکر راه اندازی خواهد کرد. تلاش‌های آموزشی از سال 2021 که OpenAI شروع به استفاده از تصاویر این شرکت برای بهبود فناوری یادگیری ماشین خود کرد، ادامه داشت.

یک سیب زمینی داغ: Shutterstock الگوریتم‌های یادگیری ماشینی و «آثار هنری» مبتنی بر هوش مصنوعی را به پلتفرم عکس استوک خود می‌آورد، و خلاقیت مشتریان را افزایش می‌دهد و نویدبخش جبرانی برای هنرمندان اصلی است. بحث در مورد گرافیک هوش مصنوعی با سرعت هشدار دهنده ای داغ می شود.

در حالی که هنرمندان و سازندگان محتوا هنوز در مورد قابلیت ها و نتایج تصاویر تولید شده توسط الگوریتم های یادگیری ماشین بحث می کنند، Shutterstock تصمیم گرفته است به لطف همکاری جدید با OpenAI، بازار را به جلو سوق دهد. شاتر استوک فاش کرده است که این دو شرکت مدتی است که با هم کار می کنند و این مشارکت ابزارهای خلاقانه جدیدی را به صنعت می آورد و در عین حال از هنرمندان نیز حمایت می کند.

قابلیت‌های تولید تصویر آینده متعلق به DALL-E، الگوریتم هوشمند OpenAI است که همراه با Stable Diffusion و دیگر سرمایه‌گذاری‌های یادگیری ماشین، اختلالی در بازار محتوای خلاق ایجاد می‌کند. این یک تغییر رادیکال در فناوری است که به گفته شاتر استاک، نیازی به کار بر خلاف منافع سازندگان و هنرمندان ندارد.

بخونید:  جشن پنجاهمین سالگرد آتاری به بازیکنان درس عملی در مورد تاریخچه بازی های ویدیویی می دهد

پاول هنسی، مدیر عامل شاتر استوک، گفت که شاتر استوک “سابقه ای طولانی در ادغام هوش مصنوعی در هر بخش” از تجارت دارد، بنابراین این شرکت را به “شریک ایده آلی برای کمک به جامعه خلاق ما در جهت یابی این فناوری جدید تبدیل می کند.” هنسی افزود، هوش مصنوعی یک نوآوری است که مبتنی بر رویه‌های اخلاقی قوی است و هر خالقی در زمان سررسید پول جبران می‌شود.

موقعیت Shutterstock دقیقاً محبوب ترین موقعیت نیست زیرا بحث در مورد تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی ادامه دارد. Getty Images، یکی دیگر از غول‌های تجارت تصاویر استوک، اخیراً فروش گرافیک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ممنوع کرد و مدیر عامل شرکت این فناوری را خطرناک و بالقوه غیرقانونی توصیف کرد. در همین حال، جوامع هنری آنلاین شروع به مقاومت در برابر تکثیر محتوای هوش مصنوعی کرده‌اند.منبع

سام آلتمن، مدیر عامل DALL-E گفت داده های دارای مجوز از Shutterstock “برای آموزش DALL-E حیاتی بود.” آلتمن گفت، مشارکت جدید مبتنی بر مشتری برای تبدیل هوش مصنوعی به “بخشی جدایی ناپذیر از جریان کار خلاقانه هنرمندان” مفید خواهد بود. به نظر Shutterstock، مشارکت مبتنی بر هوش مصنوعی “یک استاندارد صنعتی جدید ایجاد می کند و جریان های درآمد جدیدی را برای جامعه هنرمندان این شرکت باز می کند.”