Roblox به کارمندان می گوید که به دفتر بازگردند یا شغل دیگری پیدا کنند

یک سیب زمینی داغ: Roblox به لیست طولانی شرکت هایی پیوسته است که به کارمندان خود می گویند باید حداقل سه روز در هفته به دفتر بازگردند. مانند آمازون، شرکت بازی سازی به کارگران یک اولتیماتوم داد: بازگشت یا یافتن شغل دیگری.

دیوید بازوکی، بنیانگذار و مدیر عامل Roblox، این خبر را در ایمیلی به کارکنان اعلام کرد و به صورت عمومی به اشتراک گذاشت. او نوشت که از تعدادی از کارمندان از راه دور خواسته می شود تا تابستان آینده از دفتر مرکزی Roblox در San Mateo شروع به کار کنند، زیرا شرکت از دورکاری دور می شود.

مانند بسیاری از سازمان‌های دیگر، Roblox یک برنامه ترکیبی از سه روز در هفته (سه‌شنبه تا پنجشنبه) اتخاذ می‌کند.

بازگشت به دفتر چیزی است که اکثر مردم به شدت با آن مخالف هستند. نظرسنجی ها نشان داده است که تعداد زیادی از کارمندان ترجیح می دهند شغل خود را ترک کنند تا اینکه کار تمام وقت در خانه را متوقف کنند.

Roblox به کارکنان خود تا 16 ژانویه 2024 فرصت می دهد تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند بمانند یا خیر. کسانی که به کار در Roblox ادامه می دهند و نقل مکان می کنند در صورت لزوم از هزینه های جابجایی کمک می گیرند. انتظار می رود که آنها تا 15 جولای 2024 از دفاتر San Mateo آن شروع به کار کنند.

کارمندان Roblox که به شدت مخالف بازگشت به دفتر هستند، یا به قول بازوکی “که قادر به جابجایی نیستند” می توانند تا 15 آوریل 2024 در شرکت بمانند. کارمندانی که در حال خروج هستند بسته به سطح و سطح خود، نقطه شروع غرامت دریافت خواهند کرد. مدت زمان. خدمات و همچنین شش ماه پوشش سلامت برای همه کسانی که از سیاست های آنها بهره مند می شوند.

بخونید:  Cyberpunk 2077: Phantom Liberty GPU Benchmark

کمی طعنه آمیز است که مدیر عامل Roblox، یک شرکت متمرکز بر دنیای مجازی و حتی با پلتفرم استخدام درون بازی خود، ادعا می کند که کار حضوری بیشتر از فضاهای کاری مجازی جذاب، مشارکتی و سازنده تر است. اما زوم، سازمانی که مترادف با کار از خانه در طول همه‌گیری شده است، همین کار را انجام داده است.

بازوکی گفت: “بازبینی سه ساعته به صورت گروهی بسیار خسته کننده تر از ویدئو است و جلسات طوفان فکری روان تر و خلاقانه تر است.”

در آگوست گذشته، آمازون اولتیماتوم مشابهی را به کارمندان خود که مدت‌ها با دستور بازگشت به کار شرکت مخالف بودند، صادر کرد. مدیر عامل شرکت اندی جاسی به کسانی که نمی‌خواهند برگردند هشدار جدی داد: “احتمالاً برای شما کار نخواهد کرد.”

علاوه بر آمازون و زوم، Roblox به TikTok، IBM Software، Google، Dell، Apple، Meta، X/Twitter و بسیاری دیگر می‌پیوندد که به کار از راه دور تمام وقت پایان داده‌اند، حرکتی که برخی شرکت‌ها قبلاً قول داده بودند که هرگز محقق نخواهد شد.

مطالعات متعدد مزایای کار از خانه را نشان داده اند، از جمله بهبود سلامت روان، تعادل بهتر بین کار و زندگی و عدم اتلاف وقت در رفت و آمد. با این حال، یک مطالعه در اوایل سال جاری ادعا کرد که بهره وری در میان کارگران خانگی 18 درصد کاهش یافته است.

منبع