Starlink سقف داده روزانه 1 ترابایتی را برای کاربران مسکونی اضافه می کند

پس از اجرایی شدن خط‌مشی‌های جدید در دسامبر، کاربران مسکونی استاندارد هر ماه را با 1 ترابایت «دسترسی اولویت‌دار» در هزینه ماهانه 110 دلاری خود برای استفاده در «ساعات اوج مصرف»، از 7 صبح تا 11 شب، شروع می‌کنند. داده‌های استفاده‌شده در خارج از این ساعت‌ها به عنوان سقف محاسبه نمی‌شوند. اگر مشترکی از بیش از 1 ترابایت استفاده کند، به «دسترسی اولیه» منتقل می‌شود، که نامحدود است اما به طور بالقوه بسیار کندتر از دسترسی اولویتی در مواقع شلوغی است.

استارلینک می‌گوید که حدود 10 درصد از مشتریانش در ماه‌ها از بیش از 1 ترابایت استفاده می‌کنند و از طریق ایمیل به آنها اطلاع داده که تحت تأثیر این تغییر قرار خواهند گرفت. بخشی از آن‌ها می‌توانند با صبر کردن تا بعد از ساعت 11 شب برای شروع دانلود بازی بعدی که می‌خواهند بازی کنند یا به‌روزرسانی سیستم‌عامل، از این محدودیت عبور کنند. اما برخی از کاربران به درستی از اینکه Starlink اکنون پیشنهادات خود را تغییر می دهد ناراحت هستند زیرا قبلاً هزینه 599 دلاری را برای سخت افزار مورد نیاز پرداخت کرده اند.

برای کاربران معمولی در بیشتر نقاط جهان، سرعت مورد انتظار 50-200 مگابیت بر ثانیه کاهش می‌یافت و اکنون با دسترسی اولویتی به 20-100 مگابیت در ثانیه رسیده است. انتظار می رود که بهترین تلاش، سرعت RV و سرعت دسترسی اولیه 5-50 مگابیت بر ثانیه باشد. کسب‌وکارها می‌توانند سرعت‌های سریع‌تر و حداکثر 3 ترابایت دسترسی اولویتی ماهانه برای مکان‌های ثابت یا 5 ترابایت را اگر در حال حرکت یا اقیانوسی هستند خریداری کنند.

کاربران می‌توانند پس از رسیدن به سقف حداکثر با نرخ 0.25 دلار به ازای هر گیگابایت یا 250 دلار به ازای هر ترابایت، پرداخت را برای دسترسی اولویتی ادامه دهند. بله، همانطور که یکی از کاربران Reddit در Subreddit Starlink اشاره می کند، خرید دو اشتراک Starlink 140 دلار ارزان تر از خرید 2 ترابایت داده با یک اشتراک خواهد بود.

بخونید:  The Internet Archive reaches an agreement with publishers in digital book-lending case

به طور خلاصه: استارلینک این هفته از طریق ایمیل به مشتریان خود گفت که ممکن است پس از استفاده از بیش از 1 ترابایت ظرف یک ماه، دسترسی به اینترنت آنها قطع شود. استارلینک اسناد “استفاده منصفانه” و “مشخصات” خود را به روز کرده است تا تغییرات را منعکس کند، که شامل سرعت متوسط ​​کمتر و اقدامات متقابل برای کاهش ازدحام در دوره های اوج مصرف می شود.

پس از اینکه ایلان ماسک گفت که این شرکت نمی‌خواهد به پرداخت هزینه استفاده ارتش اوکراین از این سرویس توسط ارتش اوکراین ادامه دهد، برای اسپیس ایکس عجیب به نظر می‌رسد که اکنون محدودیت‌های داده را به استارلینک معرفی کند. قبل از اینکه در نهایت عقب نشینی کند. سی‌ان‌ان می‌گوید که اسپیس‌ایکس همچنان در حال مذاکره برای پرداخت هزینه‌های پنتاگون پس از استفاده از 1300 پایانه در خطوط مقدم در صورت آفلاین هفته گذشته است.منبع

استارلینک همچنین سرعت مورد انتظار سرویس معمولی خود را بدون اطلاع مشتریان خود تغییر داد، البته با یک هشدار: تیم پشتیبانی مشتری آن می‌گوید که هیچ فردی افت ناگهانی سرعت را تجربه نخواهد کرد، بلکه سرعت‌های جدید نشان‌دهنده میانگین سرعت‌های آینده است. انتظار دارد که با گسترش پایگاه کاربری خود به آن دست یابد. کاربران فعلی می گویند که به هر حال ماه هاست که سرعت بسیار کمتری نسبت به تبلیغات Starlink دارند.