Steam صفحه آمار خود را با نمودارهای پرفروش در زمان واقعی و هفتگی اصلاح می کند

Valve می نویسد که بخش جدید Steam Charts نمای کلی بهتری از آنچه در حال حاضر در سرویس داغ است ارائه می دهد. جدول پرفروش ترین بازی ها بر اساس درآمد کل است، بنابراین نه تنها شامل قیمتی است که برای یک بازی می پردازید، در صورت لزوم، بلکه منابعی مانند DLC و تراکنش های درون بازی را نیز پوشش می دهد.

در حالی که صفحه نمای کلی نمودارها جدید است، بیشتر موارد موجود در آن قبلاً در Steam بود. بخش فروشندگان برتر در زمان واقعی را می‌توان در هر صفحه برچسب یا سبک یا با استفاده از جستجو پیدا کرد، اما Valve چند ویژگی جدید اضافه کرده است: اکنون نشان می‌دهد که یک بازی چند هفته در نمودار بوده است، و همچنین نشان می‌دهد که چطور بسیاری از موقعیت های یک بازی در رتبه بندی، در صورت وجود، تغییر کرده است.

یک نمودار هفتگی به سبک بیلبورد وجود دارد که 100 بازی برتر پرفروش را بر اساس درآمد حاصل از شروع و پایان هر هفته در روز دوشنبه در ساعت 10 صبح PT نشان می دهد. Steam Deck در این بخش شماره یک است. همچنین می توان نمودارهای هفته های قبل را تا سال 2005 مشاهده کرد، زمانی که تنها سه بازی در Steam موجود بود: Half-Life 2، Counter-Strike و Counter-Strike: Source.

Valve خاطرنشان می کند که این روش جدید محاسبه درآمد همچنین در لیست های مختلف برتر در سراسر فروشگاه Steam، از جمله برگه فروشندگان برتر در صفحه اصلی، ژانر، و صفحات برچسب Steam به کار گرفته شده است.

منبع

جای تعجب نیست اگر بدانید که بازی Counter-Strike: Global Offensive با بیش از 466000 بازیکن و اوج روزانه تقریباً یک میلیون نفر، پربازیگرترین بازی فعلی استیم است. پس از آن نام‌های رایگان بازی معمولی وجود دارد: Dota 2، Apex Legends، PUBG، Lost Ark و Team Fortress 2.

ما به تازگی Steam Charts را راه‌اندازی کرده‌ایم، بخش جدیدی از Steam امروز که به نمایش بازی‌های پخش‌شده و پرفروش در Steam اختصاص دارد.https://t.co/Z1zv8xoyZd

– Steam (@Steam) 22 سپتامبر 2022

نمودار پربازیگر تعداد بازیکنان بازی در حال حاضر و تعداد اوج اخیر را نشان می دهد. همچنین می توانید نمودار را بر اساس تعداد کل بازیکنان منحصر به فرد در 24 ساعت گذشته مرتب کنید.

چه اتفاقی افتاده؟ Valve یک بار دیگر یکی از بخش های طولانی مدت Steam را تغییر داده است که بسیار مورد نیاز است و آن را با چیزی بهتر جایگزین کرده است. این بار، این 100 صفحه برتر این پلتفرم است که بوت شده است. در جای خود مجموعه‌ای از نمودارهای بسیار عمیق‌تر وجود دارد که پرفروش‌ترین و پربازیگرترین بازی‌ها را به همراه پرفروش‌های هفتگی و تعداد بازیکنان آنلاین/پیک نشان می‌دهد.

در جدول پرفروش‌ها، پیش‌فروش‌های Call of Duty: Modern Warfare آن را به رتبه اول رسانده است و Slime Rancher 2 نایب قهرمان تا حدودی شگفت‌انگیز است. Cyberpunk 2077 به لطف محبوبیت مجموعه انیمیشنی عالی نتفلیکس، Cyberpunk: Edgerunners، چهارمین بازی است.