Take-Two اینترنت را با اعتصابات حق نسخه برداری به دنبال درز GTA 6 سیل کرد

دیروز زمانی که شخصی با نام کاربری teapotuberhacker، که ادعا می‌کند همان هکری است که در پشت سرگذاشتن گسترده Uber که هفته گذشته رخ داد، همان هکری است که در پشت سرگذاشته بزرگ Uber که هفته گذشته رخ داد، تقریباً از هم پاشید اینترنت، از جمله فیلم‌های ساخت اولیه آزمایش توسعه‌دهنده را در GTAForums پست کرد. شایعات در مورد یک قهرمان زن لاتین.

پست اصلی GTAForums اکنون قفل شده و پیوند حذف شده است، در حالی که پست های حاوی محتوای GTA 6 در یوتیوب، توییتر و سایر سایت هایی که با اخطارهای حق نسخه برداری مطابقت دارند ناپدید شده اند.

Take-Two Interactive ابزاری برای جلوگیری از شروع اقدامات قانونی نیست. در سال 2018، این شرکت حکم دادگاهی را برای جستجوی خانه های پنج نفر در استرالیا که به منوی مد “Infamous” برای GTA Online متصل بودند، دریافت کرد. این به پلیس اجازه می‌داد تا وارد ساختمان‌ها شود و شواهد مربوط به Infamous را جست‌وجو، کپی یا حذف کند، از جمله هرگونه رایانه، دستگاه ذخیره‌سازی الکترونیکی یا اسناد.

منبع

Teapotuberhacker همچنین یک آدرس ایمیل ارسال کرده و از کارکنان Rockstar خواسته است که با او تماس بگیرند تا بتواند “مذاکره یک معامله” را انجام دهد، و نشان می‌دهد که این فاش می‌تواند بخشی از باج‌گیری باشد مشابه باج‌گیری که CD Projekt Red در سال گذشته متحمل شد و کد منبع Cyberpunk 2077 را دید. Witcher 3 و نسخه منتشر نشده The Witcher 3 به سرقت رفت.

بخونید:  سامسونگ پس از افشای اطلاعات محرمانه به کارمندان فاب ChatGPT هشدار می دهد

در متن: اگر چیزی وجود داشته باشد که مشروعیت یک نشت گسترده بازی را تأیید می کند، این شرکتی است که در پشت عنوان مذکور با اخطارهای حق نسخه برداری پاسخ می دهد که محتوا را مجبور به حذف می کند. این همان کاری است که Take-Two بلافاصله پس از انتشار بیش از 90 ویدیو و اسکرین شات از GTA 6 دیروز انجام داد. همچنین شنیده‌ایم که افشاکننده مسئول، که می‌گوید همان هکر 18 ساله‌ای است که Uber را نقض کرده است، به دنبال مذاکره با Take-Two/Rockstar است.

در حالی که صداگذاری، دیالوگ، و چندین عنصر دیگر باعث می‌شود که نشت بسیار قانع‌کننده به نظر برسد، اما هرگز نمی‌توان 100% مطمئن بود که این چیزها معتبر هستند و کار گسترده یک فریبکار نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که Take-Two پدر و مادر Rockstar به سرعت درخواست‌های حذف حق نسخه‌برداری را ارسال کرده است – این درخواست‌ها از یک آدرس ایمیل وابسته به Rockstar سرچشمه می‌گیرند.