Valve به پشتیبانی Steam برای ویندوز 7، 8 و 8.1 پایان می دهد

همین ماه گذشته بود که کروم 110 منتشر شد، اولین نسخه از محبوب ترین مرورگر جهان که از ویندوز 7 پشتیبانی نمی کرد. Edge نیز دیگر از این سیستم عامل ها پشتیبانی نمی کند و پشتیبانی گسترده مایکروسافت از ویندوز 7 و 8 در ژانویه به پایان رسید.

دلیل Valve برای حذف ویندوز 7، 8 و 8.1 به دلیل تکیه Steam به یک نسخه جاسازی شده Google Chrome است که دیگر در نسخه های قدیمی ویندوز کار نمی کند. این شرکت اضافه می‌کند که نسخه‌های بعدی Steam به ویژگی‌های ویندوز و به‌روزرسانی‌های امنیتی فقط در ویندوز ۱۰ و بالاتر نیاز دارند.

Valve این خبر غافلگیرکننده را در یک پست پشتیبانی Steam اعلام کرد. می نویسد که از 1 ژانویه 2024، استیم به طور رسمی پشتیبانی از سیستم عامل های ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 را متوقف خواهد کرد. پس از آن تاریخ، Steam Client دیگر روی آن نسخه‌های ویندوز اجرا نخواهد شد. برای ادامه اجرای Steam و هر بازی یا سایر محصولات خریداری شده از طریق Steam، کاربران باید به نسخه جدیدتر ویندوز به روز رسانی کنند. یا همیشه می توانستند به لینوکس سوئیچ کنند.

نگاهی گذرا به آخرین نظرسنجی Steam نشان می‌دهد که تنها تعداد کمی از مردم از تصمیم Valve ناامید خواهند شد – با این فرض که قصد ارتقاء در 9 ماه آینده را نداشته‌اند. نتایج نظرسنجی نشان می دهد که 1.43 درصد از شرکت کنندگان هنوز از ویندوز 7 64 بیتی استفاده می کنند، در حالی که 0.34 درصد از ویندوز 8.1 64 بیتی و 0.09 درصد از ویندوز 7 استفاده می کنند.

بخونید:  مایکروسافت در حال آزمایش یک کنترلر نورپردازی RGB در ویندوز 11 است

به طور خلاصه: آیا شما جزو معدود افرادی هستید که هنوز از ویندوز 7، 8 یا 8.1 استفاده می کنند و از طریق Steam بازی می کنند؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید قبل از 1 ژانویه 2024 به نسخه جدیدتر سیستم عامل مایکروسافت ارتقا دهید، زیرا این تاریخی است که Valve پشتیبانی Steam را برای آن سیستم عامل های قدیمی تر متوقف می کند.

آیا روی ویندوز 7 یا 8 بازی می کنید؟منبع

مایکروسافت همچنان در تلاش است تا افراد بیشتری را به سمت ویندوز 11 سوق دهد و در حالی که تعداد کاربران در حال افزایش است، سرعت آن کند است. طبق آمار Statcounter، آخرین نسخه ویندوز 19.1 درصد از سهم بازار دسکتاپ جهانی را به خود اختصاص داده است. غول ردموند ممکن است از دیدن اینکه کاربران ویندوز 10 هر ماه از دسامبر افزایش یافته اند خوشحال نباشد.

ویندوز 10 اکنون 73 درصد است، بالاترین درصدی که از آوریل گذشته برخوردار بوده است، با این حال این نسخه از سیستم عامل به طور موثر در اکتبر 2025 از بین می رود. ویندوز 7، در عین حال، 5.3 درصد است.