Valve می تواند سیستم عامل Steam را برای GPD Win Max 2 بهینه کند

این تنظیمات ممکن است در Win Max 2 نسبتاً نرم افزایش یابد. نسخه های AMD لپ تاپ مینی بر روی تراشه هایی از همان خانواده موجود در Steam Deck اجرا می شوند، اما قدرتمندتر هستند. دستگاه Valve دارای یک پردازنده سفارشی 4 هسته ای و 8 رشته ای Zen 2 است که تا 3.5 گیگاهرتز کار می کند و یک پردازنده گرافیکی 1.6 گیگاهرتزی با 8 واحد محاسباتی RDNA 2.

در حال حاضر، GDP قصد دارد Win Max 2 را با ویندوز عرضه کند. یک گزینه اختصاصی سیستم عامل Steam، مقایسه بین عملکرد بازی های بومی در ویندوز در مقابل لایه سازگاری پروتون سیستم عامل Steam را تشویق می کند.

با این حال، GPD می‌گوید که ابتدا باید دستگاه Valve را برای آزمایش بفرستد، پس از آن شش ماه طول می‌کشد تا یک سیستم‌عامل Steam بهینه‌شده روی سیستم را دریافت کند. پس از آن، Valve ممکن است رایانه های شخصی دستی GPD را در Steam تبلیغ کند، شبیه به نحوه نمایش هدست های HP، HTC و Microsoft VR در کنار هدست های خود. این نوع مشارکت می تواند در را برای رایانه های شخصی دستی بیشتری در آینده باز کند.منبع سیستم عامل استیم Valve یک توزیع رایگان لینوکس است که این شرکت کاربران را تشویق می‌کند تا روی دستگاه‌های مختلف نصب کنند، احتمالاً حتی Win Max 2. با این حال، Valve بهینه‌سازی‌هایی را برای نرم‌افزار Steam Deck ارائه کرده است تا عملکرد بازی سخت‌افزاری خاص را بهبود بخشد و به کاربران کنترل بیشتری بدهد. بازیکنان می توانند شیدرهای بازی از پیش ذخیره شده را دانلود کنند و به راحتی نرخ تازه سازی یا سرعت ساعت را تنظیم کنند تا عمر باتری را حفظ کنند.

بخونید:  Intel set to launch Core i9-14900K, Core i7-14700K, and Core i5-14600K next month

چیزی که باید منتظرش بود: یکی از مزایای اصلی Steam Deck بهینه سازی سیستم عامل Steam توسط Valve است. به لطف این ترفندها، این سیستم عامل می‌تواند به رایانه‌های بازی دستی دیگر و قدرتمندتر ختم شود و Valve ممکن است به تولیدکنندگان دیگر کمک کند تا این ردیف نوظهور از دستگاه‌های قابل حمل را تقویت کنند.

Win Max 2 با 8 هسته 4.7 گیگاهرتز، Zen 3 + Ryzen 7 6800U 16 رشته ای و پردازنده گرافیکی 2.2 گیگاهرتز با 12 واحد محاسباتی RDNA 2 باید از آن فراتر رود. با این حال، قیمت آن تقریباً دو برابر یک Steam Deck خواهد بود.

سازنده GPD Win Max 2 که اخیراً معرفی شده است، می گوید که Valve برای آوردن سیستم عامل Steam Deck به دستگاه آینده با آن تماس گرفته است. همکاری می‌تواند به تبدیل آن به یک جایگزین ممتاز جذاب‌تر برای رایانه‌های شخصی بازی دستی Valve کمک کند.