با واحد پردازش مرکزی کامپیوتر بیشتر آشنا شویم

در این مواقع، مشخصههای دیگری وجود دارند که در زمان خرید به تصمیمگیری بهتر شما در انتخاب سی پی یو کمک خواهند کرد. وقتی اولین بار پردازندههای ۳۲ بیت طراحی شدند، اندازهی واژهی دریافتی به طرز غیر قابل باوری بزرگ به نظر میرسید؛ اما خیلی زود پشتیبانی از رم بالای ۴ گیگ به رایانهها اضافه و راه برای پردازندههای ۶۴ بیت باز شد. روش حل مسئله مورد نظر یا یک جایگزین مناسب بر اساس معیارهای تصمیم گیری از پیش تعیین شده. بسیاری از رایانه های شخصی می توانند دستورات را در کمتر از یک میلیونم ثانیه اجرا کنند ، در حالی که این شیاطین سرعت معروف به ابر رایانه ها می توانند دستورات را در کمتر از یک میلیاردم ثانیه اجرا کنند. ثبت نام ها تحت هدایت واحد کنترل کار می کنند تا دستورالعمل ها یا داده ها را بپذیرند ، نگه داشته و انتقال دهند و مقایسه های حسابی یا منطقی را با سرعت بالا انجام دهند. واحد پردازش مرکزی (CPU) ، بخش اصلی هر سیستم رایانه ای دیجیتال ، که به طور کلی از حافظه اصلی ، واحد کنترل و واحد منطق حسابی تشکیل شده است.

کاربرن ویندوز 7 یا ویندوز 10 می توانند با استفاده از این روش اطلاعات سی پی یو را پیدا کنند . CPU کامپیوتر شما احتمالا توسط Intel یا AMD ساخته شده است. اخیرا در نسخه iOS 12 یک سری قابلیت ها و ویژگی های جدیدی به بخش محدود سازی برنامه ها اضافه شده است. تولیدکنندگان سی پی یو ، پردازندههای موبایل و دسکتاپ خود را با وجود داشتن تفاوت زیاد به یک شکل نامگذاری میکنند و تنها پیشوندهای متفاوت برای آنها در نظر میگیرند. در حقیقت ، امروزه بیشتر رایانه ها می توانند فقط یک دستورالعمل را همزمان انجام دهند ، اگرچه آنها خیلی سریع آن را اجرا می کنند. بگذارید نحوه اجرای واحد پردازش مرکزی ، همراه با حافظه ، یک برنامه رایانه ای را بررسی کنیم. این قلب فیزیکی کل سیستم رایانه ای را تشکیل می دهد. واحد حساب می تواند چهار نوع عملیات حساب یا محاسبات ریاضی را انجام دهد: علاوه بر این ، تفریق ، ضرب و تقسیم.

بخونید:  تابلو فرش دستباف اصفهان تبریز طرح اروپایی قیمت خرید صنایع دستی پارسیان

کلیه داده های ورودی از طریق حافظه اصلی به واحد حساب منطقی برای پردازش منتقل می شوند که شامل چهار عملکرد اصلی حسابی (یعنی اضافه کردن ، تفریق ، ضرب و تقسیم) و برخی عملیات منطقی مانند مقایسه داده ها و انتخاب است. واحد کنترل باید با واحد حسابی / منطق و حافظه ارتباط برقرار کند. این دستورالعمل ها را از حافظه اصلی به ترتیب مناسب انتخاب و بازیابی می کند و آنها را تفسیر می کند تا در یک لحظه مناسب سایر عناصر کاربردی سیستم را فعال کند تا عملیات مربوطه را انجام دهد. ما خواهیم دید که فقط یک دستورالعمل در برنامه چگونه اجرا می شود. نام و سرعت CPU کامپیوتر شما در اینجا ظاهر می شود. پردازنده دادهها را بهصورت مداوم دریافت نمیکند؛ بلکه دادهها در قالب تکههایی به نام واژه (Word) به آن میرسند. پیشوندهای دسکتاپ شامل K به معنی قابلیت اورکلاک و T به معنی کممصرف بودن هستند. واحد حساب (ALU) شامل مدار الکترونیکی است که کلیه عملیات حسابی و منطقی را انجام می دهد. واحد کنترل CPU شامل مدارهایی است که از سیگنالهای الکتریکی برای هدایت کل سیستم رایانه ای جهت اجرای یا اجرای دستورالعمل های برنامه ذخیره شده استفاده می کند. بلکه بخش های دیگر سیستم را به این کار هدایت می کند.

طرز کار واحد پردازش مرکزی (CPU) چگونه است ؟ این واحد می تواند اعداد ، حروف یا کاراکترهای خاص را با یکدیگر مقایسه کند. واحد کنترل واحد پردازش مرکزی عملیات رایانه را تنظیم و یکپارچه می کند. همانطور که از نام آن پیداست ، واحد حساب نیز عملیات منطقی را انجام می دهد. یک عمل منطقی معمولاً یک مقایسه است. واحد کنترل با استفاده از یک فهرست ذخیره داده ، روشی را که صاحب فروشگاه از صندوق پول استفاده می کند- به عنوان یک مکان موقت و راحت برای ذخیره آنچه در معاملات استفاده می شود. در عوض آنها مکان های ذخیره سازی اضافی دیگری هستند که مزیت سرعت را ارائه می دهند. آنها بخشی از حافظه نیستند. با مقایسه اینكه یك رایانه قادر است مثلاً بگوید كه آیا صندلی های برآورده نشده در هواپیما وجود دارد یا خیر ، مشتریان کارت شارژ از حد اعتبار خود فراتر رفته اند یا خیر ، آیا یك كاندیدای كنگره بیشتر از دیگری رای دارد.

بخونید:  اصول طراحی داخلی اجزای مختلف ساختمان و بازچیدمان فضا

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری mycpu دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.