FBI هشدار می دهد که کلاهبرداری های پشتیبانی فنی هنوز هم محبوب هستند

نصب نرم افزار به کلاهبردار امکان دسترسی کامل به رایانه قربانی را می دهد. سپس به آنها گفته می شود که پول بازپرداخت شده است و تشویق می شوند تا برای تأیید به حساب بانکی آنلاین خود وارد شوند. در صورت انجام این کار، عاملان می توانند نام کاربری و رمز عبور بانکی آنها را سرقت کنند.

در این مرحله، کلاهبرداران می توانند قربانی را از رایانه خود قفل کنند یا یک صفحه سیاه قرار دهند زیرا آنها انتقالات غیرمجاز سیمی را به حساب های بانکی خارجی انجام می دهند. مجرمان گاهی اوقات “به اشتباه” پول را به حساب قربانیان واریز می کنند و از آنها می خواهند که آن را از طریق انتقال سیمی توسط قربانی یا با ارائه اطلاعات بانکی اضافی که برای تخلیه حساب ها در بانک های خارجی و پولشویی استفاده می شود، اصلاح کنند.

به طور خلاصه: کلاهبرداری های پشتیبانی فنی ده ها سال است که وجود داشته است، بنابراین می توان تصور کرد که اکثر مردم اکنون از آنها آگاه هستند. اما این امر FBI را از صدور هشداری برای مراقبت از این ترفند قدیمی پس از افزایش تعداد مجرمانی که از آن استفاده می کنند، منع نکرده است.

ما در چند ماه گذشته شاهد چندین کلاهبرداری با مشخصات بالا بوده ایم. اف‌بی‌آی در ماه جولای هشداری درباره برنامه‌های سرمایه‌گذاری کریپتو جعلی منتشر کرد. همچنین موردی وجود داشت که مجرمانی USB استیک های جعلی Microsoft Office را ارسال می کردند، یک کلاهبرداری فیشینگ PayPal، و به کاربران Steam در مورد حملات پیچیده مرورگر در مرورگر هشدار داده شد.

بخونید:  رئیس سابق گوگل می‌گوید هوش مصنوعی می‌تواند جنگ را مانند سلاح‌های هسته‌ای تغییر دهدمنبع خوانندگان این سایت در معرض کلاهبرداری های پشتیبانی فنی قرار نخواهند داشت، اما مجرمان می دانند که با استفاده از URL های ظاهری قانونی همراه با اصطلاحات فنی و خطر از دست دادن پول زیادی، ممکن است بتوانند افرادی را که از فناوری کمتر آگاه نیستند فریب دهند. .

به اهداف گفته می شود که برای لغو تمدید و دریافت بازپرداخت کامل با کلاهبرداران تماس بگیرند. سپس کسانی که این کار را انجام می دهند متقاعد می شوند که نرم افزار پروتکل دسکتاپ از راه دور را دانلود کنند، ظاهراً برای کمک به پشتیبانی فنی جعلی برای لغو اشتراک و بازپرداخت وجه. به هر کسی که مطمئن نیست معمولاً در صورت رعایت آنها پول اضافی پیشنهاد می شود.

در اطلاعیه خدمات عمومی اخیر آژانس اشاره شده است که FBI چندین مورد از کلاهبردارانی را در سراسر کشور مشاهده کرده است که کلاهبرداری های پشتیبانی فنی کامپیوتری انجام می دهند. این شامل همان تکنیکی است که برای سال‌های متمادی استفاده می‌شود: قربانیان از طریق تلفن یا ایمیل توسط کسی که ادعا می‌کند یک سرویس اشتراک سالانه، اغلب یک طرح حفاظت از رایانه یا یک ضمانت، در شرف تمدید است، معمولاً با هزینه بسیار بالا در حال تمدید است. 300 و 500 دلار.