X/Twitter شروع به دریافت 1 دلار در سال از کاربران جدید می کند

چه اتفاقی افتاده؟ تمایل ایلان ماسک برای گرفتن هزینه اشتراک برای هر کاربر X، که قبلا توییتر بود، اولین قدم را به سوی واقعیت برداشته است. این پلتفرم اکنون هزینه سالانه 1 دلاری را به کاربران جدید نیوزلند و فیلیپین تحت مدلی به نام «روبات نیست» ارائه می دهد.

پس از اعلام ماه گذشته مبنی بر اینکه ماسک برای مقابله با مشکل ربات سرویس، از کاربران X پیشنهاد داده است که هزینه کمی دریافت کند، Fortune اولین کسی بود که گزارش داد که این شرکت این کار را انجام خواهد داد. شروع به بارگیری کنید افرادی که در نیوزلند و فیلیپین هستند 1 دلار در سال برای توانایی توییت کردن، پاسخ دادن، نقل قول و نشانک پست‌ها در نسخه وب حساب‌های موجود تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند – که باید شماره تلفن خود را نیز تأیید کنند. مشخص نیست که آیا این تغییرات در برنامه نیز اعمال خواهد شد یا خیر.

هر کاربر جدیدی که نمی‌خواهد این هزینه را بپردازد به اقدامات «فقط خواندنی» محدود می‌شود، مانند توانایی خواندن پیام‌ها، تماشای ویدیوها و دنبال کردن دیگران.

X در پستی پس از اعلام عرضه، گفت: «از 17 اکتبر 2023، ما شروع به آزمایش «Not A Bot» کردیم، یک روش اشتراک جدید برای کاربران جدید در دو کشور. این تست جدید برای تقویت تلاش‌های قابل توجه ما برای کاهش هرزنامه، دستکاری پلتفرم و فعالیت ربات‌ها ایجاد شده است.

بخونید:  Zoom addresses concerns over AI training on user data; employees asked to return to office

“این یک اقدام بالقوه قدرتمند برای کمک به ما برای مبارزه با ربات‌ها و هرزنامه‌ها در X ارزیابی می‌کند و در عین حال دسترسی به پلتفرم را با مقدار کمی هزینه‌ها متعادل می‌کند. به عنوان بخشی از این آزمایش، کاربران موجود تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.”

ماسک در ماه سپتامبر طی گفتگوی زنده با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، از تمایل خود برای دریافت هزینه از کاربران X صحبت کرد که آن را «پرداخت ماهانه کوچک» می‌نامید. او گفت که سازندگان ربات مجبور به پرداخت هزینه هر بار که یک ربات دیگر ایجاد می کنند، به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند.

چون یک ربات کسری از سنت قیمت دارد – اسمش را یک دهم سنت بگذارید – اما حتی اگر مجبور به پرداخت باشد. […] ماسک در آن زمان توضیح داد: چند دلار یا چیزی شبیه به آن، هزینه موثر روبات‌ها بسیار بالاست.

مشخص نیست که چه زمانی یا آیا این هزینه ها به کشورهای دیگر گسترش می یابد، اما به نظر می رسد عرضه گسترده تر یک شرط مطمئن باشد.

اشتراک پولی فعلی X، X Premium، مزایای بیشتری مانند علامت آبی (که می تواند پنهان شود) و امکان ویرایش پست ها را ارائه می دهد. از 8 دلار در ماه / 84 دلار در سال (نسخه وب) یا 11 دلار در ماه / 115 دلار در سال برای اندروید و iOS شروع می شود. مشترکین همچنین نیمی از تعداد تبلیغات را می بینند، در جستجوها رتبه بندی اولویت دارند، می توانند مقالات طولانی تر بنویسند و موارد دیگر. اما تخمین زده می شود که کمتر از یک میلیون کاربر مشترک X Premium هستند.

بخونید:  Samsung Galaxy Z Flip 5 arrives with a larger cover display and a gapless hinge

در حالی که ایکس و ماسک اصرار دارند که هزینه‌های جدید با هدف حل مشکل ربات‌ها و نه تنها یک جریان درآمد اضافی است، تعداد تبلیغ‌کنندگانی که از زمان تصدی میلیاردر این سرویس را ترک کرده‌اند منجر به کاهش 60 درصدی درآمد تبلیغاتی شده است.

منبع