برای شرکت های سخت افزاری جدید، انتظار سخت ترین قسمت است

انطباق مهم دیگر تغییر به فروش “راه حل” خواهد بود، که در آن شرکت ها نوعی از خدمات را در بالای تراشه می فروشند. این می تواند یک ماژول سخت افزاری کامل (با تراشه ها و یک برد) باشد یا به طور فزاینده ای می تواند به معنای نرم افزار در حال اجرا بر روی تراشه باشد. در گذشته در این مورد نوشته ایم. رسیدن به آن دشوار است اما فوایدی دارد.

بدیهی است که در مورد مزایای سرمایه گذاری در سخت افزار در مقابل سرمایه گذاری در نرم افزار، تعصبات قوی داریم. و ما نظرات قوی در مورد موارد سرمایه گذاری داریم که هر کدام بسیار شبیه تر از حکمت رایج هستند. با این وجود، تفاوت‌های آشکاری بین این دو وجود دارد، و ما می‌خواهیم این تفاوت‌ها را با هدف نهایی یافتن راه‌هایی برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری، یا حداقل، یافتن امکاناتی برای تسطیح نتایج بلندمدت بررسی کنیم.

یادداشت ویراستار:
نویسنده مهمان، جاناتان گلدبرگ، بنیانگذار D2D Advisory، یک شرکت مشاوره چند منظوره است. جاناتان استراتژی‌های رشد و اتحادهایی را برای شرکت‌هایی در صنعت موبایل، شبکه، بازی و نرم‌افزار ایجاد کرده است.

بدون شک، یکی از بزرگترین مزایای راه اندازی یک شرکت نرم افزاری این است که یک شرکت چقدر سریع می تواند به درآمد برسد. دو مهندس ضرب المثل در یک اتاق خوابگاه می توانند یک محصول واقعی بسازند و تقریباً یک شبه به درآمد برسند.

هیچ راه آسانی برای حل این موضوع وجود ندارد. نرم افزار را می توان در زمان واقعی وصله کرد، اما وقتی سخت افزار از در خارج شد، هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد.

بخونید:  Emotet، بات نتی که از مردگان بازگشت

ایده آل این است که یک شرکت تولید تراشه یک محصول استاندارد طراحی کند که ویژگی های آن را می توان از طریق به روز رسانی های دوره ای نرم افزار افزایش داد. این کاملاً در اردوگاه “اگر نمی توانید آنها را شکست دهید به آنها بپیوندید” است، وام گرفتن صفحه ای از شرکت های نرم افزاری. این کار سریعتر به درآمد اول نمی رسد، اما راه را برای فروش افزایشی هموار می کند و مسیر رشد را آسان می کند.

ساخت سخت افزار فقط زمان می برد. محصول را طراحی کنید، طرح را دوباره فکر کنید، یک نمونه اولیه بسازید، اشتباهات را برطرف کنید، دوباره طراحی کنید، برای ساخت بسازید، سپس وارد تولید اولیه شوید. فقط مراحل بسیار بیشتری درگیر هستند، و معمولاً بسیاری از این مراحل وابسته به شرکت های دیگر هستند که بیشتر به زمان اضافه می کنند.

همه با هم حدود یک سال از دستمال سفره تا اولین نمونه کار. توجه داشته باشید که بیش از نیمی از زمان توسط احزاب خارجی گرفته شده است. برای کسانی که با طراحی نیمه آشنا نیستند، این زمان بسیار طاقت فرسا به نظر می رسد. کسانی که با طراحی نیمه آشنا هستند از سرعت حرکت این تیم شگفت زده خواهند شد. به طور جدی – 20 نفر در کمتر از شش ماه! این هم چیپ کوچکی نبود.

در متن: بزرگترین تفاوت بین سخت افزار و نرم افزار ساختمان، مدت زمانی است که برای رسیدن به اولین درآمد صرف می شود. هیچ راه آسانی برای کوتاه کردن این امر وجود ندارد، اما راه‌هایی برای انطباق و تسهیل مسیر رشد درآمد وجود دارد.

بخونید:  مدارک علوم کامپیوتر و اطلاعات در بین فارغ التحصیلان اخیر محبوب ترین هستند

بنابراین این سوال این است که چگونه می توان با این واقعیت کنار آمد.

برای اولین بار، ساختن تراشه های نمونه کمی آسان تر شده است. تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های “Free Tape Out” وجود دارد، با بسیاری از ریخته‌گری‌های لبه آخر که قیمت‌های ارزانی را برای اجراهای کوچک ارائه می‌دهند. برای تراشه های بزرگتر و وابسته به فرآیند، شبیه سازی در FPGA ها نسبتاً خوب عمل می کند. این ایده‌آل نیست زیرا مشتریان تا زمانی که سیلیکون کارآمد را نبینند متعهد نمی‌شوند، زیرا می‌خواهند ارزیابی‌های خود را انجام دهند (و ما را در مورد مدت زمانی که کل چرخه EVT/PVT/DVT می‌تواند طول بکشد، شروع نکنید). اما این روش ها حداقل می توانند به سرمایه گذاران و مشتریان نشان دهند که محصول چیزی برای ارائه دارد.

دنیای سخت افزار، به خصوص نیمه، بسیار متفاوت است. در واقع، اگر بخواهیم مهم ترین تفاوت بین این دو را نام ببریم، به آن می رسیم زمان سنجی.

یک نیمه هادی را مثال بزنید. ما اخیراً با یک تیم 20 نفره کار کردیم. آنها تراشه خود را در کمتر از شش ماه طراحی کردند. این تیم فوق‌العاده باتجربه‌ای بود و بنابراین هیچ شکی در کارایی طراحی آنها وجود نداشت. سپس آنها مجبور شدند یک ماه وقت صرف کنند تا داده های خود را به رابط نرم افزاری TSMC (معروف به PDK) متصل کنند. آن‌ها کتابخانه‌های خود را فرستادند و TSMC تراشه‌های آن‌ها را «ضبط» کرد و سه ماه بعد، اولین سیلیکون را پس گرفتند و مجبور شدند چند ماه دیگر آزمایش و بسته‌بندی را پشت سر بگذارند.

بخونید:  Riffusion، نسل موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی، جایی که بتهوون با Radiohead ملاقات می کند

مانع این مسیر این است که واقعاً مستلزم یک مدل تجاری کاملاً جدید است، نه فقط یک محصول جدید. صنعت نیمه تا حد زیادی بر اساس عادات فروش محصولات ساخته شده است، اما این مدل به یک “فروش راه حل” نیاز دارد که اکثر شرکت های بزرگ تراشه برای ارائه آن مجهز نیستند.

هیچ‌کدام از اینها زمان کسب درآمد را بسیار کوتاه نمی‌کند، اما انطباق نسبتاً محکمی را ارائه می‌کند. و بیهوده نیست، در حالی که منتظر است اولین سیلیکون از ریخته گری برگردد، به همه کاری می دهد.منبع