جزئیات اپل iOS 17، iPadOS 17، macOS Sonoma، watchOS 10 و tvOS 17

چیزی که باید منتظرش بود: اپل در پاییز امسال به‌روزرسانی‌های سیستم عامل قابل توجهی را برای کل مجموعه محصولات خود معرفی می‌کند. آیفون‌ها، آی‌پدها، مک‌ها و سایر دستگاه‌ها به‌روزرسانی‌هایی برای FaceTime، AirDrop، پیام‌رسانی، ویجت‌ها، Safari و موارد دیگر دریافت خواهند کرد. در همین حال، این شرکت در حال بازسازی کامل رابط کاربری اپل واچ است.

یکی از ویژگی‌های ایمنی ضروری جدید اپل واچ از برنامه Compass برای نمایش آخرین موقعیت‌های شناخته شده با دریافت تلفن همراه و تماس‌های SOS استفاده می‌کند. یک ویژگی مشابه جدید آیفون به نام «Check In» به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی دوستان و اعضای خانواده را هنگام رسیدن به مقصد مطلع کنند. اگر شخصی در سفر تاخیر داشته باشد، Check In می‌تواند به طور موقت اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی آیفون، سطح باتری و وضعیت سرویس تلفن همراه را از طریق یک اتصال رمزگذاری شده سرتاسر با مخاطبین مورد اعتماد به اشتراک بگذارد.

سافاری همچنین بهبودهایی در حفظ حریم خصوصی و بهره‌وری در همه دستگاه‌ها دریافت می‌کند. نمایه‌ها می‌توانند مجموعه‌های جداگانه‌ای از گروه‌های برگه، کوکی‌ها، تاریخچه و نشانک‌ها را برای اهداف مختلف مانند کار و استفاده شخصی ایجاد کنند. مرور خصوصی اکنون می تواند پنجره پشت Face ID یا Touch ID را قفل کند و با ردیابی وب مبارزه می کند.منبع

عملکرد ویجت در iPad و Mac در iPadOS 17 و macOS Sonoma گسترش می‌یابد. کاربران می‌توانند کارهای بیشتری را بدون باز کردن کامل برنامه‌هایی مانند علامت‌گذاری یادآورها، کنترل صدا یا کنترل چراغ‌های خانه انجام دهند. macOS Sonoma این ویجت ها را روی دسکتاپ نمایش می دهد.

بخونید:  ابزار جدید کاهش نویز تصویر هوش مصنوعی گوگل می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد

به روز رسانی های سیستم عامل بسیاری از ویژگی های دیگر را در پاییز امسال معرفی خواهند کرد. نسخه‌های بتای برنامه‌نویس اکنون در دسترس هستند و نسخه‌های بتا عمومی قرار است ماه آینده عرضه شوند. می‌توانید اطلاعات سازگاری دستگاه را برای iPhone، iPad و Mac در زیر بررسی کنید.

با Sonoma، اپل به تلاش خود برای بهبود بازی های مک ادامه می دهد. حالت بازی جدید با منحرف کردن بیشتر منابع CPU و GPU به سمت بازی ها و در عین حال کاهش تاخیر ورودی، عملکرد را بهبود می بخشد، در حالی که یک جعبه ابزار جدید Metal باعث می شود بازی ها به Mac و Apple Silicon سریعتر منتقل شوند. هیدئو کوجیما اعلام کرد که شرکت او Death Stranding را به سیلیکون اپل منتقل می کند.

یکی از مهم ترین تغییراتی که در پاییز امسال در دستگاه های اپل ایجاد می شود مربوط به FaceTime خواهد بود. به‌روزرسانی جدید برای آیفون و سایر محصولات، پیام‌های ویدیویی را فعال می‌کند که اپل اذعان می‌کند که بسیار درخواست شده است. علاوه بر این، Apple TV 4K توانایی نمایش چندین گیرنده تماس FaceTime را در حین استفاده از دوربین آیفون برای نمایش اتاق تماس گیرنده از یک ایستگاه اتصال به دست می آورد.

در tvOS 17، کاربران Apple TV 4K می‌توانند بدون خروج از برنامه به کنترل پنل حاوی ارتباطات، خانه من و سایر ویژگی‌ها دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، با راهنمای نزدیکی بصری، مرکز کنترل آیفون می‌تواند به پیدا کردن یک کنترل از راه دور Apple TV Siri تا زمانی که نسل دوم یا بالاتر باشد، کمک کند. بینندگانی که در شنیدن دیالوگ ها در فیلم ها یا نمایش های تلویزیونی مشکل دارند، می توانند از هوم پاد نسل دوم برای انتقال دیالوگ به کانال صوتی مرکزی استفاده کنند.

بخونید:  بلیزارد وعده به‌روزرسانی‌های فصلی داستان/محتوا را برای Diablo IV می‌دهد

اپل واچ یک رابط کاربری و زبان طراحی جدید با watchOS 10 دریافت می کند. اپل تمام برنامه های ساعت را برای استفاده موثرتر از صفحه نمایش طراحی کرد و توسعه دهندگان شخص ثالث نیز می توانند از آن پیروی کنند. یک «Smart Stack» جدید یک فید شبیه به Rolodex از ویجت ها را هنگامی که کاربران صفحه کناری را می چرخانند نمایش می دهد.

AirDrop اکنون به اشتراک گذاری سریع اطلاعات تماس یا همگام سازی رسانه های سرگرمی با نزدیک کردن دو آیفون یا یک آیفون و یک ساعت اپل اجازه می دهد. در نهایت، زمانی که کاربران محدوده AirDrop را ترک می کنند، اپل توانایی ادامه انتقال های بزرگ AirDrop را از طریق یک اتصال رمزگذاری شده iCloud اضافه می کند.

حالت آماده به کار جدید برای آیفون‌هایی که iOS 17 دارند، زمان، اطلاعات ویجت و اعلان‌ها را در متن بزرگ نمایش می‌دهد تا از فاصله دور قابل مشاهده باشند. این ویژگی برای نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو طراحی شده است، اما دستگاه‌های قدیمی‌تر همچنان می‌توانند زمانی که کاربران روی صفحه ضربه می‌زنند، آن را نمایش دهند.

در همین حال، آیپدها قابلیت PDF جدیدی را به دست می آورند. یادگیری ماشینی در iPadOS 17 می‌تواند فیلدهایی را در فایل‌های PDF شناسایی کند که کاربران می‌توانند اطلاعاتی مانند نام یا شماره تلفن را وارد کنند. این به روز رسانی همچنین اجازه می دهد تا حاشیه نویسی PDF با استفاده از Apple Pencil، ردیابی یکپارچه تغییرات در چندین کاربر از طریق همکاری زنده انجام شود. فایل‌های PDF نیز اکنون با عرض کامل نمایش داده می‌شوند.

بخونید:  Asus Zenfone 10 مشخصات پرچمدار را در یک قاب جمع و جور بسته بندی می کند